به گزارش لنگرخبر، حجت الاسلام ستار علیزاده امروز در همایش بزرگ وقف احسان ماندگار در کانون زینبیه لنگرود با بیان اینکه درک جوانان باید به اولویت های متولیان فرهنگی و به ویژه در مساجد مبدل شود، اظهار کرد: ما در کشور جوانان بسیاری داریم که دل خود را به انقلاب اسلامی گره زدند با اینکه انقلاب و امام راحل (ره) را ندیدند ولی جان خود را فدای این نظام می کنند و باید این افراد را جذب کرد. 

وی نقش مساجد در جذب جوانان و آشنایی آنان با انقلاب و معارف اسلامی را بسیار مهم برشمرد و گفت: برخی سخت گیری ها در مساجد پذیرفته نبوده و مورد تأیید مقام معظم رهبری هم نمی باشد، لذا متولیان مساجد باید جوانان و نوجوانان را جذب کرده و آنان را با معارف دینی در حوزه های مختلف آشنا کنند. 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با تأکید بر لزوم توجه به تأثیر هیئت های مذهبی در تبیین زیبایی های دین مبین اسلام بیان کرد: مساجد باید هیئت های مذهبی را در حوزه های مختلف جذب کنند زیرا این قشر از جامعه مذهبی دارای طرفیت خوبی در جذب جوان به مساجد هستند. 

علیزاده از وجود بیش از ۹۰۰ بقعه متبرکه در گیلان خبر داد و افزود: در استان گیلان ۹۴۰ بقعه متبرکه در گیلان وجود دارد که باید در این بقاع از ظرفیت تمامی هیئت های مذهبی را استفاده کرده و مساجد را در اختیار هیئت ها قرار دهند، زیرا این امر تأثیر زیادی را جذب جوانان با هر قشری دارد.

وی با بیان اینکه در سال جاری ۱۷ پروژه وقفی و غیروقفی در توسط اداره کل اوقاف به بهره برداری می رسد، گفت: ۱۷ پروژه با میزان اعتبار ۶۵ میلیارد تومان در سال جاری به بهره برداری می رسد که از این تعداد چهار پروژه اوقافی و با هزینه ۴۳ میلیارد تومان است. 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به ۱۲۰ هیئت مذهبی خبر داد و بیان کرد: در سال جاری ۷۰۰ میلیون تومان به ۱۲۰ هیئت مذهبی در گیلان کمک شده است که این روند ادامه دار است. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان