نماینده ولی فقیه در گیلان، انقلاب را نقطه امید بخش تمامی ملت های آزادی خواه دانست و گفت: اکنون انقلاب و امامین انقلاب راه مبارزه با استکبار و چگونگی تکیه بر توان داخلی را به همگان نشان داده و تاریخ را ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان امشب در مراسم اختتامیه بیستمین اجلاس بین المللی پیرغلامان اهل بیت (ع) در مصلی امام خمینی (ره) شهر رشت با بیان اینکه حضور پیرغلامان عصمت و طهارت در گیلان برای مردم ولایتمدار این استان یک افتخار است، اظهار کرد: امروز در سایه انقلاب اسلامی و به برکت خون های شهدا، ملت های مسلمان و پیروان اهل بیت در دنیا بیش از تمامی روزهای تاریخ اسلام عزتمندتر شدند. 

وی با اشاره به موفقیت های جمهوری در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، سیاسی و فرهنگی گفت: ملت ایران امروز بهترین روزهای تاریخ خود را سپری می کند که نمونه آن برگزاری اجلاس بین المللی پیرغلامان اهل بیت است. 

نماینده ولی فقیه در گیلان، انقلاب را نقطه امید بخش تمامی ملت های آزادی خواه دانست و بیان کرد: اکنون انقلاب و امامین انقلاب، راه مبارزه با استکبار و چگونگی تکیه بر توان داخلی را به همگان نشان داده و تاریخ را دگرگون کرده است. 

فلاحتی با بیان اینکه کشور ایران اکنون به یک الگو برای دیگر کشورهای جهان مبدل شده است، افزود: ایران اسلامی در سایه تدبیر امامین انقلاب و فداکاری مردم، کارهای بزرگی انجام داد که الگو برای تمامی ملت ها شد که مهمترین آن تشکیل جبهه مقاومت و گسترش آن است. 

وی با تاکید بر لزوم توجه به آموزه های دینی و نهضت امام حسین (ع) در ماندگاری دین مبین اسلام گفت: امروز ملت ایران درس ایثار، فداکاری و مبارزه با فساد و ظلم  را از امام حسین (ع) آموخته و به بسط آن مشغول هستند.

به گفته نماینده ولی فقیه در گیلان، ایجاد ظرفیت برای تمامی افرادی که می توانند شاهکارهای عظیمی را برای ارتقای جامعه اسلامی انجام دهند یکی از اهداف پیروزی انقلاب اسلامی بوده است. 

فلاحتی با اشاره به اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت به کشورهای آزادی خواه جهان توسط جمهوری اسلامی بیان کرد: یکی از کارهای بزرگ انقلاب اسلامی ایجاد تاب آوری در مردم بود زیرا هیچ ملتی تصور نمی کرد مردم مظلوم یمن تمامی قدرت ها را مجبور به عقب نشینی کند و این از ثمره انقلاب اسلامی است. 

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی به تقویت باورهای اعتقادی مردم پرداخت و اکنون تمامی قدرت های جهان در برابر انقلاب منزوی هستند، گفت: رمز مخالفت دنیای کفر و ظالم علیه جمهوری اسلامی، گسترش تعالیم اهل بیت به تمامی نقاط جهان و تبیین آن برای نسل جدید است زیرا استکبار این امر را مانعی برای پیشبرد اهداف خود می داند.

گفتنی است بیستمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیر غلامان و خادمان حسینی به همت بسیج صداوسیما به میزبانی گیلان برگزار شد.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان