هشت نفر از زندانیان زندان مرکزی رشت در قالب ۲ تیم چهار نفره در سومین دوره مسابقات جهانی آنلاین جهانی زندانیان با حضور ۷۷ تیم از سراسر دنیا شرکت کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سومین دوره مسابقات جهانی آنلاین زندانیان با حضور ۷۷ تیم از سراسر دنیا از امروز به مدت سه روز آغاز شد که از گیلان هشت نفر از زندانیان زندان مرکزی رشت به صورت برخط در این رقابت ها شرکت می کنند. 

شرکت کنندگان گیلانی در قالب ۲ تیم چهار نفره و روش مسابقه رپید در ۱۰ دقیقه با رقبای خود به رقابت می پردازند. 

رضا محمدی اصل مدیرکل امور زندان های گیلان در گفت وگو با خبرنگار فارس با تقدیر از همراهی فدراسیون شطرنج و هیئت شطرنج استان گیلان، مجموعه فرهنگی ورزشی سازمان زندان های کشور و اداره فرهنگی تربیتی زندان های گیلان برای اجرای این رقابت ها اظهار کرد: باور داریم ورزش در سلامت جشم و روح زنداینان تاثیر مثبت دارد و می تواند موجب عزت نفس، دوری از احساس خستگی و ناامیدی، کاهش اضطراب و تقویت انرژی جسمی و روحی در مددجویان شود. 

میربلوک رئیس هیئت شطرنج استان گیلان نیز با بیان اینکه معتقدم شطرنج بازی ای است که به زندانیان اجازه می دهد تا زمان با کیفیتی را سپری کنند، اظهار کرد: شطرنج بازان به شیوه ای هوشمندانه و ایمن به معاشرت بپردازند و می تواند برای کاهش علائم رایجی مانند افسردگی، استرس و اضطراب نیز مفید باشد. 

وی با بیان اینکه امیدوارم این رویداد جهانی فرصتی را ایجاد کند تا شور و امید بیشتری در بین زندانیان ایجاد شود، گفت: این مسابقات با حضور نایب رئیس استان گیلان، عضو هیئت رئیسه فدراسیون شطرنج، عضو کمیسیون اجتماعی فدراسیون جهانی شطرنج و همچنین داور بین المللی شطرنج در حال برگزاری است. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان