۵ پل پرخطر شهرستان رودسر شناسایی شد

۱۴۰۲/۰۷/۱۹ ۲۳:۴۵ چاپ کد خبر: 187960
به گفته فرماندار رودسر، پنج پل آچی رود، میانده رود و جنگسرا در چابکسر، فقیه محله و خشکرود در کلاچای از پل های پرخطر از دیدگاه کارشناسان مدیریت بحران و سازمان مدیریت برنامه ریزی استان تشخیص داده شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رودسر، محمد حیدری عصر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران در سالن اجتماعات فرمانداری رودسر با تاکید بر لزوم هماهنگی و همکاری همه دستگاه ها جهت مقابله با حوادث احتمالی مصادف با آغاز فصل بارش ها اظهار کرد: رودسر با دارا بودن ۱۸ رودخانه پرآب، ۲۶ پل بزرگ، صدها آب نما و پل های کوچک و آبرو یکی از شهرستان های حادثه خیز است که با هر بارندگی می توانند مورد تخریب قرار گرفته و تردد مردم را با مشکل مواجه کنند. 

وی با بیان اینکه شناسایی مناطق پرخطر و پر ریسک و بسیج امکانات و منابع مالی در این مناطق برای پیشگیری از حوادث احتمالی ضروری است، افزود: پنج پل آچی رود، میانده رود و جنگسرا در چابکسر، فقیه محله و خشکرود در کلاچای از پل های پرخطر از دیدگاه کارشناسان مدیریت بحران و سازمان مدیریت برنامه ریزی استان تشخیص داده شده است که سریعاٌ باید اقدامات لازم برای مقاوم سازی و ایمن سازی آن ها صورت گیرد. 

فرماندار رودسر با بیان اینکه در مدیریت بحران اصل بر پیشگیری است، تصریح کرد: شناسایی مناطق پر خطر و اولویت دهی در برنامه ریزی برای رفع خطر، اتخاذ تمهیدات لازم برای تأمین انرژی، ذخیره سوخت، پیش بینی و تجهیز مکان های مناسب برای ارایه خدمات امدادی، دپوی اقلام مورد نیاز در امدادرسانی از مهم ترین اقدامات پیشگیرانه است. 

به گفته حیدری، استقرار نیروهای امدادی و نظامی و انتظامی در مناطق پرخطر، تجمیع و استقرار ماشین آلات و تجهیزات تخصصی در مناطق مشخص، پاکسازی و لایروبی انهار و باز نگه داشتن مسیل ها، هرس سرشاخه های مشرف بر کابل های برق از دیگر اقدامات پیشگیرانه است. 

وی با تاکید بر لزوم آماده باش تمامی دستگاه های خدمات رسان از جمله شهرداری، اداره برق، راهداری، راه و شهرسازی، آبفا و هلال احمر گفت: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر احتمال شدت بارش های باران کلیه بخش های خدمات رسان برای جلوگیری از بروز بحران آماده باشند. 

فرماندار رودسر بر لزوم انسجام و هماهنگی بین مدیران تاکید کرد و افزود: باید با شناسایی نقاط ضعف و قوت و هماهنگی و تعامل بین دستگاه ها تلاش کنیم تا از بروز حوادث در شهرستان رودسر جلوگیری کنیم. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان