در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

به گفته مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان روسیه، بهترین راهکار برای فعال سازی راهگذر و گسترش مبادلات دریایی، ایجاد اپراتور مشترک کشتیرانی با حضور سه کشور اصلی روسیه، ایران و هند است که در ...

به گزارش خبرگزاری فارس از منطقه آزاد انزلی، سرگئی میلوشکین مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان روسیه امروز و در نخستین روز از نمایشگاه سرمایه گذاری اینوست مسکو در دیدار با اکبر نیازی سرپرست منطقه آزاد بندرانزلی با اشاره به عزم منطقه متبوع خود برای توسعه روابط ۲ و چند جانبه کشورهای روسیه و ایران و با اشاره به توافقنامه های منعقده با مناطق آزاد انزلی و چابهار جهت فعال شدن کریدور شمال جنوب اظهار کرد: به دستور دولت فدرال روسیه، مسؤولیت شرکت مدیریت دومین منطقه ویژه اقتصادی روسیه در آستراخان که متمرکز بر فعالیت های صنعتی و بندری است را بر عهده گرفته ایم. 

وی گزارشی از برنامه های توسعه ای در حوزه های زیرساختی حمل و نقل و لجستیک مشتمل بر احداث اسکله ها و انبارهای غلات و پایانه های کانتینری ارائه کرد و افزود: بهترین راهکار برای فعال سازی راهگذر و گسترش مبادلات دریایی، ایجاد اپراتور مشترک کشتیرانی با حضور سه کشور اصلی روسیه، ایران و هند است که در ادامه کشورهای دیگر نیز به عضویت آن درآیند.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان روسیه با تصریح بر اینکه هدف گذاری روسیه در این کریدور محدود به هند نیست بلکه توسعه این راهگذر به کشورهای عربی نیز هدفگذاری شده، گفت: توسعه امکانات حمل و نقل و انبارداری کانیتنری و غلات در طرف ایرانی یکی از مهمترین محورهای توافقنامه پیش روی می تواند باشد. 

میلوشکین، ظرفیت های حمل و نقل واگنی را هم اکنون ۱۰۰ هزار تن اعلام کرد که در سال آتی این میزان به یک میلیون تن در سال افزایش پیدا می کند و بیان کرد: با احداث اسکله های جدید طی سال های آتی، وزن ترانزیت ریلی به ۵ تا ۶ میلیون ارتقاء می یابد. 

وی با اظهار امیدواری برای انعقاد تفاهم نامه در حاشیه مجمع اقتصادی خزر و یا کمیسیون اقتصادی مشترک افزود: تأسیس اتحادیه بین المللی مناطق ویژه اقتصادی و آزاد عضو کریدور، زمینه ساز توسعه همکاری های منطقه ای در حوزه حمل و نقل با محوریت مناطق آزاد کشورهای منطقه می شود. 

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان روسیه، فناوری های نوین را دیگر فرصت همکاری میان ۲ کشور و اعضای کریدور دانست و تصریح کرد: در چارچوب تفاهم نامه مورد نظر تسهیل قوانین و مقررات به نفع تسهیل و تسریع مناسبات فعالین اقتصادی باید در اولویت همه کشورها قرار گیرد که بعداز امضاء یادداشت تفاهم نامه، ما شروع به همکاری با مناطق آزاد دیگر خواهیم کرد و در این میان منطقه آزاد انزلی به دلیل سابقه و ظرفیت های متنوع بسیار مورد توجه ما قرار دارد. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان