در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

نماینده ولی فقیه در گیلان مهم ترین مهمترین رسالت دست اندرکاران اوقاف را تلاش برای تحقق عینی نیات واقفان دانست و گفت: متأسفانه برخی از موقوفات در کشور تصرف شخصی شده که باید این گونه موقوفات در کشور پس ...

 به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان ظهر امروز در دیدار با معاون امور مجلس و استان های سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در دفتر امام جمعه رشت، با بیان اینکه باید از ظرفیت سازمان اوقاف در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده شود، اظهار کرد: فرهنگ وقف از جمله ظرفیت های کم نظیر برگرفته از دین مبین اسلام برای محرومیت زدایی و ایجاد تعادل در روند توسعه و تعالی جامعه ی اسلامی است و بهره گیری بهینه از این ظرفیت می تواند تحقق عدالت اجتماعی را تسریع کند.

وی با تأکید بر لزوم توجه به اجرای دقیق نیت واقفان در کشور به ویژه در گیلان گفت: مجموع دست اندرکاران اوقاف باید تلاش کنند تا اهداف و نیات واقفان به درستی تحقق یافته و اجرایی شود زیرا حق الناس است.

نماینده ولی فقیه در گیلان، مهم ترین رسالت دست اندرکاران اوقاف را تلاش برای تحقق عینی نیات واقفان دانست و بیان کرد: متأسفانه برخی از موقوفات در کشور تصرف شخصی شده و باید این گونه موقوفات در کشور پس گرفته شوند.

فلاحتی با اشاره به پیشینه غنی تاریخی و مذهبی گیلان در تاریخ اسلام، افزود: در گیلان بقعه های متبرکه بسیار زیادی وجود دارد که این امر نشان دهنده پیشینه تاریخی این استان از صدر اسلام است، لذا باید از تمامی ظرفیت های فرهنگی جامعه در راستای اجرای برنامه های متنوع در بقعه های متبرکه تلاش کرد.

حجت الاسلام والمسلمین ناصر نوری زاده، معاون امور مجلس و استان های سازمان اوقاف و امور خیریه ی کشور نیز در این دیدار اظهار کرد: گیلان با داشتن حدود ۹۴۰ بقعه و ۵۰ هزار موقوفه از استان های پیشگام در وقف و ارائه برنامه های فرهنگی مذهبی در کشور است.

پایان پیام/۳۳۸۹


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان