در نشست مشترک رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با فرمانده سپاه قدس گیلان وضعیت کلی نظام سلامت استان تشریح و بر همکاری های ۲جانبه در راستای توسعه زیرساخت ها و پایداری سلامت در استان تأکید شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز در دیدار با سردار حمید دامغانی فرمانده سپاه قدس گیلان در دفتر فرماندهی سپاه قدس، وضعیت کلی نظام سلامت استان گیلان به ویژه بهداشت و درمان و همچنین ابعاد مالی و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان را برای فرمانده جدید سپاه قدس گیلان تبیین کرد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین در این نشست چالش ها، موانع و الزامات توسعه ای نظام سلامت استان گیلان را به جهت حمایت و پشتیبانی سپاه و بسیج در این نشست مشترک تشریح کرد. 

وی با اشاره به همکاری نزدیک نظام سلامت استان گیلان با مجموعه سپاه و بسیج به ویژه در بحران کرونا، تجربه موفق این همکاری ها را در بخش های توسعه ای و رفع محرومیت از چهره بهداشتی و درمان را خواستار شد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین با اشاره به ۲ ابر پروژه مشترک دانشگاه علوم پزشکی گیلان با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه، (دانشکده پزشکی و بیمارستان جایگزین پورسینا)، تسریع در احداث این ۲ پروژه مهم را در کنار مساعدت در احداث ستاد شبکه های بهداشت و درمان و همچنین خانه های بهداشت در مناطق کم برخوردار استان را از دیگر نیازمندی های دانشگاه علوم پزشکی گیلان برشمرد. 

حمید دامغانی فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در این نشست با اذعان به عقب ماندگی های زیرساختی نظام سلامت گیلان، از آمادگی همه جانبه برای کمک به عرصه بهداشت و درمان گیلان خبر داد. 

وی تأمین و پایداری سلامت در جامه را هم تراز با امنیت دانست و افزود: تأمین، حفظ و پایداری سلامت در جامعه حائز اهمیت و دارای اولویت است و همه باید در برقراری آن سهیم باشند. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان