آیین نکوداشت محمدرضا شجریان، زمان اکران «ویلای ساحلی» عیاری، آغاز ثبت نام برای حضور فیلم ها در جشنواره فجر، نمایش سه اثر شاخص جهان با موضوع فلسطین، برنامه تعطیلی تئاتر و تعطیلی موزه هنرهای معاصر، آخرین ...

به گزارش ایسنا، روز دوشنبه یکم آبان ماه، هم زمان با سومین سالگرد درگذشت محمدرضا شجریان، دوستداران او در خانه هنرمندان گرد هم آمدند و یاد او را گرامی داشتند.

۲ هزار مسکن برای اعضای صندوق هنر در فاز اول شهرک هنر

در این روز همچنین مراسم کلنگ زنی مسکن هنرمندان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی از هنرمندان در فاز یک شهر پرند برگزار شد و اسماعیلی از ساخت دوهزار مسکن برای اعضای صندوق هنر در فاز اول شهرک هنر خبر داد. 

زمان اکران «ویلای ساحلی» عیاری

آغاز ثبت نام برای حضور فیلم ها در جشنواره فجر

همچنین مشخص شد که فیلم جدید کیانوش عیاری با بازی رضا عطاران و پژمان جمشیدی، آذرماه اکران خود را در سینماهای سراسر کشور آغاز می کند، ضمن این که ثبت نام بخش ملی چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر از روز دوشنبه آغاز می شود و تا پایان آبان ماه ادامه خواهد داشت.

بیانیه جشنواره عمار در حمایت از مردم فلسطین  

نمایش سه اثر شاخص جهان با موضوع فلسطین

در حالی که دبیرخانه جشنواره فیلم عمار در حمایت از مردم فلسطین بیانیه ای با امضای جمعی از هنرمندان و اصحاب رسانه صادر کرد، سینماتک خانه هنرمندان ایران نیز در قالب برنامه «سه روز سه فیلم» با عنوان «وطن من چمدان است»، سه اثر شاخص سینمای جهان را با موضوع فلسطین نمایش می دهد.

از برنامه تعطیلی تئاتر تا آغاز یک نمایش جدید 

در خبری هم اعلام شد که تمامی نمایش های روی صحنه از اذان مغرب روز چهارشنبه (۳ آبان) تا اذان مغرب روز پنجشنبه (۴ آبان) تعطیل خواهند بود و نمایش «آواز عاشقانه دختر دیوانه» نوشته طلا معتضدی و  با بازی الناز شاکردوست از ۷ آبان ماه با اجرای محدود روی صحنه تالار اصلی تئاترشهر می رود.

در ادامه، برنامه های هفته جهانی سواد رسانه ای و اطلاعاتی ۲۰۲۳ اعلام شد و سامانه «تلوبیون» صفحه ای ویژه فلسطین راه اندازی کرد.

معرفی دبیرهای جشنواره ملی سرود فجر و هفتمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران 

همچنین حامد جلیلی به عنوان دبیر جشنواره ملی سرود فجر معرفی شد. دومین جلسه شورای سیاستگذاری هفتمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران نیز با معرفی دبیر این رویداد هنری در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد.

تعطیلی موزه هنرهای معاصر 

در خبری هم اعلام شد که موزه هنرهای معاصر تا آماده سازی نمایشگاه آینده تعطیل خواهد بود.

آخرین وضعیت ثبت جهانی «غار کرفتو» و تعرض به آن

در حوزه میراث فرهنگی نیز، آخرین وضعیت ثبت جهانی «غار کرفتو» و ماجرای تعرض به حریم آن را از معاون میراث فرهنگی کردستان پیگیر شدیم که مشروح آن در این لینک قابل مشاهده است. 

از آشکارشدن نقاشی خیره کننده در مصر تا

حمایت  خواننده لبنانی از مردم فلسطین

دست آخر این که باستان شناسان تصویر صحنه ای از سال نو مصریان باستان را روی سقف یک معبد ۲۲۰۰ ساله کشف کردند و «جولیا بطرس» خواننده مطرح لبنانی ضمن حمایت از مردم فلسطین، جنایات رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم کرد.

پیشنهادهایی برای خواندن:

کشف داود رشیدی، همچنان جذابیت دارد

زهرا سعیدی: ترجیح می دهم بازی نکنم تا حرص نخورم

منتقد آمریکایی: مهرجویی هرگز در خارج از ایران به حق خود نرسید

چرا در این عکس ها هیچ مردی نمی بینیم؟!

ابوالفضل بِیهقی کیست؟

شعرهایی برای فلسطین

یک فرصت برای ایران

چه اهدافی در عملیات «عاشورای۴» دنبال می شد؟

انتهای پیام 

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان