در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

درگذشت یک چهره و چند خبر دیگر

۱۴۰۲/۰۸/۰۲ ۲۳:۳۸ کد خبر: 188332
درگذشت لی لی افشار، ایستگاه پایانی جشنواره فیلم کوتاه، افزایش فروش سینماها در مهرماه،  ۹ سینماگر ایرانی در اسپانیا، دستگیری بازیگر فلسطینی، اظهارات معمار طرح حریم تئاتر شهر، گردهمایی هفته جهانی سواد ...

به گزارش ایسنا، رو سه شنبه دوم آبان ماه، مراسم پایانی چهلمین جشنواره فیلم کوتاه تهران با معرفی برگزیدگان این دوره برگزار شد. این در حالی بود که قبل از پایان این جشنواره گفت وگویی با دبیر چهلمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران داشتیم که با بیان توضیح درباره برخی حاشیه های جشنواره گفت: اگرچه تقارن جشنواره با جنایت های رخ داده در غزه و قتل داریوش مهرجویی نگرانی هایی را از جهت مساعد بودن فضا برای دیدن فیلم ها ایجاد کرد، اما استقبال مخاطبان از جشنواره بسیار دلگرم کننده بود.

افزایش فروش سینماها در مهرماه

در گزارشی به افزایش فروش سینماها در مهرماه پرداختیم؛ بر این اساس فروش سینماهای کشور در مهرماه امسال نسبت به یک ماه قبل بیش از ۲۹ میلیارد تومان افزایش یافت.

 ۹ سینماگر ایرانی در اسپانیا  دستگیری بازیگر فلسطینی

در خبری هم اعلام شد که یازدهمین جشنواره فیلم های آسیایی بارسلون در کشور اسپانیا میزبان نمایش آثار ۹ سینماگر ایرانی خواهد بود. از سوی دیگر، مقامات اسرائیلی «میسا عبدالهادی» بازیگر و شخصیت رسانه های اجتماعی را روز سه شنبه به دلیل اظهارات جنجالی اش در فضای مجازی دستگیر کردند.

معمار طرح حریم تئاتر شهر: من هم با دیوار مخالفم

در ادامه، سروناز امتیازی معمار، هنرمند و طراح حریم مجموعه تئاتر شهر در گفت وگو با ایسنا توضیحاتی درباره نگاه خود به موضوع تعیین حریم و نیز شیوه کاری خود در این زمینه ارائه کرد. 

در گزارشی هم نگاهی داشتیم به چند سریال که در این سال ها درباره اشغال فلسطین ساخته و پخش شده اند.

گردهمایی هفته جهانی سواد رسانه ای و اطلاعاتی

ضمن این که گردهمایی هفته جهانی سواد رسانه ای و اطلاعاتی با حضور نماینده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس انجمن سواد رسانه ای ایران، رئیس سازمان بسیج رسانه کشور و معاون سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی برگزار شد.

قاضی زاده به روایت صدیقی؛ صدیقی به روایت قاضی زاده

یک نشست خبری هم صبح سه شنبه به مناسبت چاپ چهارم کتاب «گزارش نگاری» در خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار شد. در این نشست فریدون صدیقی ـ استاد روزنامه نگاری و از پیشکسوتان عرصه روزنامه نگاری ـ نیز در کنار علی اکبر قاضی زاده مولف این کتاب حضور داشت. 

استقرار تیم ایرانی برای ثبت مقاومت غزه در مرز اردن

افزون بر این ها، تیم رسانه ای مرکز هنری رسانه ای نهضت در مرز اردن مستقر شد تا از نزدیک اتفاقات اخیر جنگ غزه و رژیم صهیونیستی را به تصویر بکشد.

معرفی برگزیدگان جایزه های شهید اندرزگو و هوگو

همچنین مراسم پایانی سومین دوره «جایزه شهید اندرزگو» با معرفی برگزیدگان این جایزه برگزار شد. برندگان جایزه ادبیات علمی-تخیلی و فانتزی «هوگو» در سال ۲۰۲۳ نیز اعلام شدند و  باز هم زنان برای چندمین سال متوالی این جایزه را به خود اختصاص دادند.

لی لی افشار درگذشت

پروفسور لی لی افشار، نوازنده چیره دست و نخستین زن دنیا که دکترای گیتار گرفت، از دنیا رفت.

از تغییر دیوارنگاره میدان ولی عصر تا فراخوان جشنواره تجسمی

در ادامه، طرح دیوارنگاره میدان ولی عصر(عج)  با توجه به اتحاد بین جبهه مقاومت علیه رژیم صهیونیستی با عنوان «سیل غیرت» و شعار «سیل غیرت می برد بنیان ظلم» رونمایی شد و دبیرخانه شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر فراخوان این رویداد را با رویکرد هنر نوآور، خلاق، وحدت بخش و امیدآفرین منتشر کرد.

«ایران دخت» یک اسم رمز برای ایران فرهنگی است

در نهایت این که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور با تقدیر از دست اندرکاران نماهنگ «ایران دخت» و تاکید بر ترویج و ساخت چنین آثاری، گفت: «ایران دخت یک اسم رمز برای ایران فرهنگی است.»

پیشنهادهایی برای خواندن:

نبودنش زندگی را لنگ می کند

فریدون جیرانی: فستیوال ها در همه جای دنیا خط دهی می کنند

بشنوید/ رویای آزادی هنرمندان موسیقی برای فلسطین

شاهکار نقاشی از سالن پذیرایی یک خانه سر درآورد!

چرا هواپیما را «لوکس» می دانید؟

راز جدید مرمرهای مشهور

خاطراتی که در «ساعت قرار» گفته شد

انتهای پیام 


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان