رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لاهیجان از جمع آوری تله های بازگیری در حاشیه تالاب امیرکلایه لاهیجان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از لاهیجان، علی امیری ظهر امروز در حاشیه جمع آوری تله های بازگیری در حاشیه تالاب امیرکلایه این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به همت مأموران یگان حفاظت محیط زیست پاسگاه محیط بانی امیرکلایه تعداد ۲۰ تله بازگیری توسط صیادان و شکارچیان غیرمجاز نصب شده بود، جمع آوری شد.

وی با بیان اینکه شکارچیان در فصل مهاجرت پرندگان شکاری بازگیری را آغاز می کنند، گفت: در این ایام پرندگان شکاری مانند باز و شاهین، بحری ،بالابان و قرقی و... به عنوان بخشی از پرندگان مهاجر عبوری در عرصه های طبیعی استان دیده می شوند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لاهیجان کشف و جمع آوری تله های بازگیری بر روی درختان مرتفع را یکی از سخت ترین کارها برای محیط بانان دانست و تصریح کرد: شکارچیان معمولا تله های بازگیری را بر روی مرتفع ترین درخت منطقه شکار که معمولاً ۳۵ تا ۴۰ متر ارتفاع دارد نصب می کنند و جمع آوری این تله ها کار بسیار سختی است و خطر شکستن و سقوط از شاخه های آن همواره وجود دارد.

امیری با اشاره بهد برنامه های سازمان حفاظت از محیط زیست برای جلوگیری از صید غیرمجاز گفت: به منظور جلوگیری از صید و شکار غیر مجاز گونه های با ارزش تنوع زیستی گیلان، برنامه های مدون حفاظتی با ایجاد گشت های مشترک با همکاری نیروی انتظامی در دستور کار همه واحد های یگان حفاظت محیط زیست شهرستان ها قرار گرفته است.

وی از برخورد قانونی با صیادان و شکارچیان غیرمجاز در این شهرستان خبر داد و افزود: محیط زیست به شدت با عوامل تخلف و به ویژه صیادان و شکارچیان غیرمجاز برخورد می کند.

پایان پیام/۸۴۰۰۷

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان