در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

اظهارات ۲ وزیر؛ از ممنوع الکاری تا ویزا

۱۴۰۲/۰۸/۰۳ ۲۲:۳۹ کد خبر: 188378
اصغر فرهادی در آلپ، فراخوان جشنواره فیلم رشد، نمایش فیلم هایی با موضوع فلسطین در موزه سینما، جدیدترین اظهارات وزیر ارشاد درباره فلسطین، ممنوع الکاری هنرمندان و عمره، موافقت دولت با لغو روادید برخی ...

به گزارش ایسنا، پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم های مستقل اروپایی «Les Arcs» در کشور فرانسه، اصغر فرهادی فیلمساز ایرانی را به عنوان رئیس هیات داوران خود انتخاب کرد. همچنین فراخوان پنجاه و سومین دوره جشنواره فیلم رشد برای ثبت نام و بارگذاری آثار تا ۲۴ آبان ماه منتشر شد.

نمایش فیلم هایی با موضوع فلسطین در موزه سینما

۱۰ داستان واقعی از اشغال فلسطین

هفت فیلم سینمایی با موضوع فلسطین به مدت یک هفته در موزه سینما به نمایش درمی آید. همچنین در گزارشی ۱۰ فیلم و سریال برتر در قالب مستند و درباره داستان اشغال تاریخی سرزمین فلسطین معرفی شدند. 

جدیدترین اظهارات وزیر ارشاد درباره فلسطین، ممنوع الکاری هنرمندان و عمره

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهاراتی درباره فلسطین، ممنوع الکاری هنرمندان و حج عمره داشت؛ به گفته اسماعیلی، روز ۲۵ مهرماه به عنوان روز نسل کشی زنان و کودکان فلسطینی ثبت می شود و بازیگرانی که کشف حجاب کردند، همچنان ممنوع الکار هستند.

موافقت دولت با لغو روادید برخی کشورها

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره لغو روادید با کشورها اظهار کرد: امروز در دولت پیشنهاد لغو روادید برای بیشتر کشورهای مطرح شده رأی آورد و ادامه بررسی ها نسبت به برخی کشورها که ملاحظاتی درباره شان وجود داشت، به جلسه آینده موکول شد.

معاون گردشگری نیز در گفت وگویی تلویزیونی اعلام کرد که فهرست کشورهای طرف لغو روادید نهایی نشده است.

کشف تاریخی تازه در شمال غرب ایران

همچنین باستان شناسان ۲۳۰ مترمربع از بقایای معماری پیش از تاریخ و تدفینی مربوط به دورۀ ساسانی را در قدیمی ترین محوطه شناسایی شده در نزدیکی سد «چپرآباد» کشف کردند.

کیهان کلهر و اردال ارزنجان در انگلستان 

صدور مجوز ۲۸۹ تک آهنگ از سوی وزارت ارشاد

در خبری هم اعلام شد که کیهان کلهر و اردال ارزنجان ۲۹ آبان ماه (۲۰ نوامبر) در دانشگاه «وارویک» انگلستان روی صحنه می روند و مجوز ۲۰۶ عنوان اجرای صحنه ای، ۲۸۹ تک آهنگ و ۲۰ آلبوم موسیقی در مهرماه امسال از سوی دفتر موسیقی صادر شده است.

کشف «گاو بال دار» در عراق

آشکار شدن سنگ نگاره های باستانی بر اثر خشکسالی

در نهایت این که مقام های عراق از یک مجسمه باستانی غول پیکر آشوری در نینوا رونمایی کردند و به دنبال وقوع خشکسالی در برزیل ، سنگ نگاره های باستانی در سواحل «آمازون» پدیدار شد.

پیشنهادهایی برای خواندن:

شاعری که حرف خودش را می زد

دیگر حتی گل ها هم حالش را خوب نمی کردند

یادی از مرد طناز

گربه سرامیکی همه را شگفت زده کرد

ببینید/ گیتارنوازی لی لی افشار در ایران

انتهای پیام 


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان