رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گیلان از اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و کشف ۲۳۶ کیلو و ۷۳۹ گرم انواع مواد مخدر در گیلان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت؛ سرهنگ علی احمدپور رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گیلان عصر امروز در جمع خبرنگاران در ستاد مبارزه با مواد مخدر گیلان با اشاره به اجرای طرح ۲ روزه ارتقای امنیت اجتماعی با هدف مبازره با مواد مخدر و پاک سازی نقاط آلوده و جرم خیز در گیلان اظهار کرد: ۱۰۷ خرده فروش و ۷ قاچاقچی مواد مخدر دستگر و ۲۰۹ معتاد متجاهر نیز جمع آوری شد. 

وی با بیان اینکه افراد دستگیر شده با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند، گفت: در این رابطه ۲۰۳ کیلو و ۶۷۲ گرم تریاک، ۱۴۱ گرم هروئین، ۳۵۱ گرم حشیش، ۱۹۴ گرم شیشه و ۳۲ کیلو و ۳۸۱ گرم سایر مواد مخدر کشف شد.

 رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گیلان با بیان اینکه اعتیاد یک بیماری جسمی، روانی و اجتماعی بوده و ورود به این فرآیند آسان و خروج از آن مشکل است، افزود: باید با تقویت قدرت اعتماد به نفس، تصمیم گیری و از بین بردن افسردگی و کم رویی فرزندان، آنها را در برابر شرایط آسیب زا و گرایش به سمت مواد مخدر مقاوم ساخت. 

احمدپور با اشاره به رویکرد اجتماعی مبارزه با مواد مخدر از طریق جلب مشارکت حداکثری مردم، گفت: واکسینه کردن قشر جوان زمانی اتفاق می افتد که همه دستگاه های مرتبط در این زمینه همکاری و تلاش کنند. 

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان