معاون حقوقی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکا طبق آمار خودشان بیش از ۸ میلیون نفر را کشته اند و در ۹۰ سال، عامل بیش از ۱۰۰ کودتا بودند که در آن خون های بیگناهان بسیاری ریخته شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سهراب علی شمخانی؛ معاون حقوقی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نشست قرارگاه مرکزی حمایت حقوقی از فلسطین با بیان اینکه مقام معظم رهبری توصیه کردند که باید جنایات صهیونیست ها و سرکرده استکبار یعنی آمریکا را در این موضوع پیگیری کنیم، اظهار کرد: غربی ها کلیدواژه ای دارند به نام «غرب وحشی». ریشه آن برمی گردد به قتل عام سرخپوست ها که آمریکایی ها آنها را قلع و قمع و سرزمین آنها را اشغال کردند.

وی افزود: بر اساس آثار و مستندات، دولت های غربی در چند صد سال گذشته، قاره های مختلف را با برنامه استعماری خود تصرف و در آنها غارت و قتل عام و ... کردند. پرتغال، اسپانیا، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، بلژیک، آلمان، روسیه و ... کشورهای دیگر را استثمار و منابع آن را غارت کردند. فرهنگ غرب که نماد آن صهیونیستم است بیانگر همان خصلت غرب وحشی است.

شمخانی با بیان اینکه غربی ها در چرخه استثمار و استعمار ده ها میلیون نفر را به قتل رسانده اند، گفت: آمریکا طبق آمار خودشان بیشتر از هشت میلیون نفر را کشته اند و در 90 سال، عامل بیش از 100 کودتا بودند که در آن خون های بیگناهان بسیاری ریخته شده است.

معاون حقوقی سپاه پاسداران ادامه داد: ما افول آمریکا که نماد صهیونیسم است را شاهدیم و همزمان، افول صهیونیسم را می بینم. کسانی که ادعای نیل تا فرات را داشتند پشت دیوارها پنهان می شوند و علیه زنان و کودکان دست به جنایاتی می زنند که قبلاً مثل آن را ندیده بودیم.

وی گفت: سران دولت های غربی را دیدیم که برای اعلام حمایت به سرزمین های اشغالی آمدند تا این جرثومه فساد را حفظ کنند. آمریکایی ها بلافاصله بعد از حمله مقاومت فلسطین به میدان آمدند و  مجبور شدند مدیریت صحنه را به عهده بگیرند زیرا مدیریت صهیونسیم از درون به هم ریخته بود.

وی ادامه داد: غربی ها تلاش می کنند تا جای مظلوم و ظالم را عوض کنند. تمام امکانات رسانه ای خود را به میدان آورده اند و مانع از راهپیمایی برای اعلام حمایت از مردم فلسطین می شوند.

شمخانی با برشمردن برخی حملات رژیم صهیونسیتی به غزه طی چند سال گذشته گفت: بارها شاهد بودیم که رژیم صهیونیستی مردم فلسطین را کشته اند و قتل و غارت و تخریب کردند.

وی تأکید کرد: اقدام مقاومت در اجرای عملیات طوفان الاقصی، دفاع مشروع است که باید انجام می شد. فلسطینی ها قبلاً سلاحی نداشتند تا از خود دفاع و بر صهیونیست ها غلبه کنند اما امروز مقاومت به بلوغ خود رسیده و سنگ و آجر را به موشک تبدیل کرده و جوانان را آموزش می دهد و از حصارهای فیزیکی عبور می کند و پیوست های حقوقی دارند.

معاون حقوقی سپاه پاسداران گفت: امروز باید همه جانبه از فلسطین حمایت کنیم و نگذاریم جای مظلوم و جلاد عوض شود. ما و حقوقدانان کشورهای اسلامی باید تلاش کنیم اجماع جهانی تشکیل شده علیه صهیونیسم و آمریکا را حفظ کنیم.

نشست قرارگاه مرکزی حمایت حقوقی از فلسطین بعد از ظهر امروز یکشنبه 7 آبان به همت انجمن حقوق بین الملل سازمان بسیج حقوقدانان کشور با هدف بررسی راهکارهای کمک حقوقی به مردم فلسطین برگزار شد.

در نشست امروز جمعی از حقوقدانان از بسیج حقوقدانان کشور به ایراد سخنرانی و بیان نظرات خود پرداختند و طی آن راهکارهای پیشنهادی انجمن حقوق بین الملل سازمان بسیج حقوقدانان کشور در این قرارگاه مطرح شد که عبارتند از:

- تشکیل سریع کنفرانس بین المللی حقوقدانان کشورهای اسلامی و کشورهای غیرمتعهد برای تبیین جنایات اسراییل علیه کودکان و زنان فلسطین

- مستندسازی جنایات ارتکابی رژیم صهیونسیتی در غزه در سه هفته گذشته جهت ارایه به دادستان دیوان کیفری بین المللی و سایر مراجع بین المللی

- ارایه درخواست برای تشکیل کمیسیون حقیقت یاب از سوی سازمان کشورهای اسلامی برای طرح جنایات ارتکابی رژیم صهیونسیتی علیه مردم فلسطین در شورای حقوقی سازمان ملل

- ایجاد ارتباط قوی بین حقوقدانان بین المللی

- درخواست برای تشکیل دادگاه بین المللی از سوی سازمان کنفرانس کشور های اسلامی

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان