برگزاری رویداد هنری ایران و چین، راه اندازی گنجینه خمسه در موزه سینما، تازه هایی از سری جدید «نون. خ»، بازپخش «سرزمین مادری»، انتشار یک تک آهنگ با دکلمه ژاله علو، اظهارات ضرغامی درباره ایرانیان خارج ...

به گزارش ایسنا، روز دوشنبه هشتم آبان ماه رویداد هنری ایران و چین با حضور مقامات ایران و چین در تالار ایران فرهنگستان هنر برگزار شد. در این رویداد بر افزایش تعاملات فرهنگی و هنری میان دو کشور تاکید شد.

گنجینه خمسه در موزه سینما میزبانی «شب های سیاه» تالین از ایرانی ها

در ادامه در خبری اعلام شد گنجینه علیرضا خمسه بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در موزه سینما راه اندازی شده است.

همچنین اعلام شد که نمایش بزرگ میدانی «بازگشت» از سه شنبه ۹ آبان ماه کار خود را در بوستان ولایت تهران آغاز می کند.

از سوی دیگر بیست و هفتمین جشنواره فیلم شب های سیاه تالین میزبان سه سینماگر ایرانی با فیلم های خود و سه سینماگر دیگر ایرانی به عنوان داور است.

تازه هایی از سری جدید «نون. خ» و بازپخش «سرزمین مادری» 

 سعید آقاخانی با انتشار ویدئویی در صفحه ای که در فضای مجازی منتسب به اوست، آغاز ساخت «نون. خ» را اعلام کرده است.

همچنین قسمت های اول تا هشتم سریال «سرزمین مادری» هر شب از شبکه سه سیما بازپخش می شود.

از سوی دیگر، فراخوان دومین دوسالانه جایزه ملی «غزل حسین منزوی» منتشر و «پروژه صدا» که قرار بود از ۷ تا ۱۲ آبان ماه با اجرای آکاردئون نوازها در عمارت روبرو برگزار شود، لغو شد.

انتشار یک تک آهنگ با دکلمه ژاله علو

افزون بر این ها، قطعه کلاسیک «چون تو بیایی» از آلبوم «افسانه و افسون» با صدای مجتبی صفارهرندی و دکلمه ژاله علو منتشر شد.

دو نمایشگاه جدید 

در خبری هم اعلام شد که کارگاه و نمایشگاه «نحن نقاوم» درباره رویدادهای اخیر در غزه با حضور بیش از ۶۰ نفر از هنرجویان رشته هنر با محوریت «کودک و غزه» از روز هفتم آبان ماه در نگارخانه لاله برگزار شد و نمایشگاه انفرادی و نقاشی یک هنرمند با محوریت «فرم و رنگ به مثابه موسیقی و رقص» در گالری ویستا از روز جمعه ۱۲ تا روز سه شنبه ۲۳ آبان ماه برگزار خواهد شد.

صحبت های ضرغامی درباره ایرانیان خارج از کشور

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در اظهاراتی درباره ایرانیان خارج از کشور گفت: تصوری اشتباه درباره ضدانقلاب بودن ایرانیان خارج از کشور از سوی اقلیتی در قدرت که صاحب رسانه هم هستند، وجود دارد. باید این عقاید و جبهه گیری ها را از میان برداریم. باید به آنها اطمینان دهیم که با آمدن به ایران خطری تهدیدشان نمی کند.

درباره امامزاده ها تبلیغات درستی صورت نمی گیرد

عزت الله ضرغامی همچنین پیش از ظهر روز دوشنبه در آیین اختتامیه اولین جشنواره سراسری «سُلالهِ» ویژه فعالیت های فرهنگی، اجتماعی، قرآنی و مدیریتی آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه که در هتل ارم برگزار شد، با بیان اینکه تقاضا می کنم در بقاع متبرکه مسئله بهداشت عمومی مدنظر قرار گرفته شود چراکه این مسئله مهمی است، از نبود تابلو و تبلیغات درست برای امامزادگان و بقاع متبرکه انتقاد کرد.

۵۰ هزار چینی در ۷ ماه به ایران سفر کردند

دست آخر این که، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خبر داد که تقاضای چینی ها برای سفر به ایران افزایش یافته است، به گونه ای که در هفت ماه نخست امسال، ۵۰ هزار گردشگر چینی وارد ایران شدند.

پیشنهادهایی برای خواندن:

بازیگر «فرندز» چرا مُرد؟

و از تاریخ عبرت بگیر ای سوار مرگ...

انتقاد آروند دشت آرای از سیستم پرداخت گیشه تئاتر

مردی که با قصه عینکش معروف شد

بشنوید/ رد پای «قیصر» در پرفروش ترین آلبوم تاریخ موسیقی ایران

نگرانی از ریزش برج کج ایتالیا

توضیحاتی درباره «روز کوروش»

آبادان چگونه نجات یافت؟

انتهای پیام 

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان