در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

آغاز روزهای سینمای ژاپن، «یسنا میرطهماسب» بهترین بازیگر جشنواره توکیو، نامزدی «گیج گاه» برای سه جایزه جشنواره پالرمو، درگذشت یک بازیگر، پولاد کیمیایی برای اولین روی صحنه تئاتر، برپایی دومین کنسرت ...

به گزارش ایسنا،  روز چهارشنبه دهم آبان ماه به مناسبت اکران «جنگل پرتقال» با کارگردان این اثر گپ وگفتی داشتیم. همچنین برنامه «روزهای سینمای ژاپن» با همکاری مشترک خانه هنرمندان ایران و سفارت ژاپن آغاز شد.

 یسنا میرطهماسب بهترین بازیگر جشنواره توکیو 

نامزدی «گیج گاه» برای سه جایزه جشنواره پالرمو

افزون بر این ها، یسنا میرطهماسب بهترین بازیگر جشنواره توکیو شد و فیلم سینمایی «گیج گاه» در سه بخش اصلی جشنواره فیلم های ورزشی در پالرمو ایتالیا نامزد کسب جایزه شد.

۴ فیلم ایرانی در جشنواره کمراایمیج و درگذشت یک بازیگر

ضمن این که سی و یکمین جشنواره معتبر هنر فیلمبرداری کمراایمیج در کشور لهستان ۳ فیلم داستانی و یک مستند از ایران را در برنامه نمایش خود قرار داد.

همچنین  «تایلر کریستوفر» بازیگر سریال «بیمارستان عمومی» در ۵۰ سالگی درگذشت.

مکانی برای اجرای نمایش آیینی پولاد کیمیایی برای اولین روی صحنه تئاتر

در خبری هم اعلام شد که حوض سمت ضلع شمالی پارک دانشجو با همکاری شهرداری منطقه ۱۱ (ناحیه ۱) تهران و طرحی از معمار حریم مجموعه تئاترشهر، به محلی برای اجرای نمایش های آیینی تبدیل می شود. همچنین «بازنمایش قصه ترانه های ماندگار» با حضور بازیگران جدید از جمله پولاد کیمیایی از یکشنبه چهاردهم آبان در تالار وحدت روی صحنه می رود.

بیشتر بخوانید:

پولاد کیمیایی: امیدوارم اولین کارم در تئاتر بالاخره اتفاق بیفتد

برپایی دومین کنسرت موسیقی تئاتر

رییس انجمن موسیقی تئاتر با اعلام برپایی دومین کنسرت موسیقی تئاتر از بی توجهی به این شاخه هنری ابراز تاسف کرد و گفت: مدیران هنری در پاسخ به پیشنهادها و درخواست های ما فقط لبخندهای قشنگ می زنند.

کنسرت علی زند وکیلی و افتتاح ۴ نمایشگاه جدید

از سویی، کنسرت مشترک «علی زندوکیلی» و ارکستر بزرگ ایستگاه ۲۰ آبان در برج میلاد برگزار خواهد شد. همچنین نمایشگاه تصویرسازی کتاب کودک، نمایشگاه مجسمه و دو نمایشگاه نقاشی در گالری های خانه هنرمندان ایران افتتاح می شوند.

فراخوان هفتمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران نیز در چهار گرایش نستعلیق، شکسته نستعلیق، ثلث و نسخ منتشر شد.

نظر وزیر ارشاد درباره بیانیه سینماگران

در این روز همچنین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره بیانیه سینماگران، نمایشگاه مطبوعات و سفر حج عمره اظهاراتی داشت.

برنامه ای برای رونق سفر بین ایران و ترکمنستان

جشنواره و نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی ایران و ترکمنستان به نشانه دوستی مردم دو کشور در شهر عشق آباد آغاز شد.

سفر ۱.۹ میلیون گردشگر ایرانی به ترکیه و کشف یک شهر عصر برنز

در گزارشی اعلام شد که طی ۹ ماه نخست سال ۲۰۲۳ شمار گردشگران خارجی واردشده به ترکیه به حدود ۳۹.۲ میلیون نفر رسید که از این رقم ۱.۹ میلیون نفر به مسافران ایرانی اختصاص دارد.

همچنین باستان شناسانی که در چین مشغول کاوش بودند، بقایای یک شهر عصر برنز به همراه گورستان، بقایای یک قلعه و کارگاه های سفال سازی را کشف کردند.

تمدید مهلت ارسال آثار به جایزه کتاب سال دفاع مقدس

در نهایت این که، مهلت ارسال آثار به بیست و یکمین دوره «جشنواره انتخاب کتاب دفاع مقدس (جایزه کتاب سال دفاع مقدس)»، تا ۲۰ آبان ماه تمدید شد.

پیشنهادهایی برای خواندن:

سریال های ترکیه ای، پاموک و همه گیری!

حتی عکس روی سنگ قبرش هم می خندد!

این آواز غم غربت تهران را تسلی می دهد + صوت

هنر از خستگی های روزمره فرار می کند

توضیح درباره ساخت سازه در نزدیکی «غار کرفتو»

جنگ مسیر این نوجوان را تغییر داد

انتهای پیام 


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان