به گزارش سایت خبری تحلیلی لنگرخبر، نخستین جشنواره فرهنگی «خیکی پنیر» عصر امروز در منطقه گردشگری اطاقور شهرستان لنگرود برگزار شد که با استقبال خوب شهروندان نیز همراه بود. 

پنیر خیکی که به پنیر جلدی هم معروف است توسط دامداران در ییلاقات اطاقور تولید می شود؛ در واقع دامداران ما شیر گاو و گوسفند را تبدیل به محصولات لبنی با کیفیت از جمله پنیر می کنند.

پنیر خیکی با شیر گوسفندی درست می شود و در بازارچه های اطاقور و شهرهای اطراف به فروش می رسد.

ولی جهانی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان نیز در این مراسم هدف از برگزاری جشنواره های فرهنگی و تاریخی را احیای هنرهای سنتی و صنایع دستی گذشته و سوغات محلی هر شهرستان دانست و اظهار کرد: مردم زیادی با این پنیر محلی خاطره دارند؛ خیکی پنیر اکنون خیلی کمیاب شده و باید این محصول محلی طبیعی را بیشتر به مردم ایران و مردم جهان معرفی کنیم. 

وی با بیان اینکه خیکی پنیر یا پنیر جلدی سابقه تاریخی دارد که با توجه به کاوش های باستان شناسی انجام شده، قدمت این پنیر محلی به دوره اشکانیان برمی گردد، اظهار کرد: شغل اصلی مردمان منطقه اطاقور دامداری است و به دنبال معرفی پنیر خیکی به عنوان برند سوغات اطاقور هستیم. 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان با اشاره به تدوین پرونده برای ثبت ملی خیکی پنیر بیان کرد: پرونده مذکور به وزارت میراث فرهنگی ارسال می شود و تا با توجه به قدمت این محصول لبنی، روش تهیه و فرآوری پنیر خیکی را در فهرست آثار ملی کشور ثبت کنیم. 

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان