در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

۲ تن از مجروحان حادثه لنگرود ترخیص شدند

۱۴۰۲/۰۸/۱۴ ۲۱:۴۷ کد خبر: 188730

به گزارش لنگرخبر، محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان عصر امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با تسلیت به مردم گیلان به ویژه مردم شهرستان لنگرود در پی جانباختن جمعی از مددجویان مرکز درمان سوءمصرف مواد مخدر این شهرستان اظهار کرد: در پی بروز آتش سوزی در این مرکز به قید فوریت ستاد مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی گیلان به صورت میدانی در محل حادثه تشکیل و عملیات انتقال مصدومین و مداوای آن ها از سر گرفته شد. 

وی با اشاره به تمهید مقدمات ۲۰ تخت تخصصی و فوق تخصصی ویژه در مرکز سوانح و سوختگی ولایت رشت افزود: در اولین فرصت تمامی مجروحان، مصدومان و سانحه دیدگان این حادثه به تعداد ۱۵ تن به مرکز تخصصی و فوق تخصصی ولایت منتقل شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به سوختگی بین ۱۰ تا ۶۰ درصدی مصدومان نجات یافته در سانحه اندوه بار لنگرود گفت: به سبب شدت جراحات سوختگی وارده، ۲ تن از مصدومان در همان ساعات اینتوبه (دستگاه کمک تفنسی) و به بخش مراقبت های ویژه و ۲ تن دیگر نیز جدیداً به این بخش منتقل شده اند.

آشوبی از ترخیص دو تن از مصدومان و مجروحان ناشی از سوختگی در حریق مرکز درمان سوءمصرف مواد مخدر لنگرود خبر داد و بیان کرد: ۹ تن دیگر از مصدومان این حادثه هم اینک در بخش سوختگی بستری و تحت مداوا هستند.

وی با آرزوی شفای عاجل همه بیماران ازجمله سانحه دیدگان حریق لنگرود افزود: کادر درمان تمام تلاش خود را برای نجات جان این مصدومین به کار گرفته و تا بهبودی کامل این بیماران پای کار است.

پایان پیام/۸۴۰۰۸


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان