درگذشت یک بازیگر و ۲ کشف مهم

۱۴۰۲/۰۸/۱۴ ۲۲:۱۸ چاپ کد خبر: 188755
درگذشت یک بازیگر، اعلام زمان خاکسپاری اکبر گلپا، گردهمایی اهالی رسانه در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی، دو اکران جدید و یک انیمیشن ایرانی در برزیل، تکذیب حکم جدید برای «مدیرکل سابق ارشاد گیلان»، ...

به گزارش ایسنا، یکشنبه چهاردهم آبان ماه الهام شکیب، بازیگر و کارگردان تئاتر در سن ۴۵ سالگی بر اثر ابتلا به سرطان درگذشت. همچنین در خبری تاریخ خاکسپاری  اکبر گلپایگانی معروف به «گلپا» اعلام شد؛ بر این اساس پیکر این خواننده پیشکسوت سه شنبه (۱۶ آبان) به خانه ابدی رهسپار می شود.

 گردهمایی اهالی رسانه در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی

صبح روز یکشنبه گردهمایی اهالی رسانه در محکومیت جنایات رژیم صهیونسیتی در غزه و به شهادت رساندن خبرنگاران برگزار شد.

دو اکران جدید و یک انیمیشن ایرانی در برزیل

همچنین اکران فیلم های سینمایی «حدود ۸ صبح» و «عامه پسند» از چهارشنبه ۱۷ آبان در سینماهای سراسر کشور آغاز خواهد شد.

در خبری هم اعلام شد انیمیشن «ققنوس» ساخته مونا شمس (تولید مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی) به بخش مسابقه جشنواره انیماورسو برزیل راه یافته است.

تکذیب حکم جدید برای «مدیرکل سابق ارشاد گیلان»

پاسخ وزیر ارشاد به مطالبات 

به دنبال انتشار اخباری مبنی بر «حکم جدید برای مدیرکل سابق ارشاد گیلان در بخش امور استان های وزارت ارشاد»، مدیر روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امضای هر حکم مسئولیتی برای مدیر سابق و متخلف یادشده را تکذیب کرد.

ضمن این که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست پاسخگویی بر خط مرکز ارتباطات مردمی حاضر شد و پاسخگوی سؤالات و مطالبات مردم بود.

رونمایی پوستر هفته کتاب «قصه گویی با موضوع غزه» در جشنواره قصه گویی

در ادامه، پوستر سی ویکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران همزمان با دومین نشست شورای برنامه ریزی هفته کتاب سی ویکم رونمایی شد. از سویی، اعلام شد که بیست وپنجمین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری در بخش غیررقابتی این دوره از جشنواره، بخشی با عنوان «قصه گویی با موضوع غزه» را برگزار می کند.

یادبود شمس آقاجانی و علیرضا شجاع پور

مراسم یادبود شمس آقاجانی، شاعر و منتقد ادبی که به تازگی از دنیا رفت روز جمعه، ۱۹ آبان ماه برگزار می شود. همچنین مراسم نکوداشت علیرضا شجاع پور، دیگر شاعر و پژوهشگر تازه درگذشته روز پنجشنبه، ۱۸ آبان برگزار می شود.

تصاویری از «کودکان در آتش اسرائیل»

نمایشگاه تجسمی «کودکان در آتش اسرائیل» با ۳۴ اثر به همت جلال عطارزاده و با مشارکت برج آزادی و گروه هنری «لیلا» دوشنبه ۱۵ آبان در تالار آیینه برج آزادی برگزار می شود.

احتمال افزایش قاچاق و تخریب آثار تاریخی غزه

از سویی شورای بین المللی موزه ها (ایکوم) نگرانی عمیق خود را درباره خشونت های کنونی حادث بر غیرنظامیان ساکن غزه ابراز کرد و درباره بی توجهی به حفاظت از اموال فرهنگی و افزایش احتمالی قاچاق و تخریب اشیاء فرهنگی و تاریخی در این منطقه هشدار داد و بر آتش بس فوری تاکید کرد.

نوای ایران در عشق آباد پیچید

افزون بر این ها، کنسرت دوستی ایران و ترکمنستان در ادامه جشنواره گردشگری دو کشور در عشق آباد برپا شد.

۲ کشف تاریخی و  آمار جهانی سفر پس از کرونا

در نهایت این که تالار سلطنتی عصر برنز در آلمان و بقایای یک ارابه باستانی در چین که توسط گوسفندان حمل می شد، کشف شدند. همچنین  آمار جهانی سفر پس از کرونا اعلام شد. 

پیشنهادهایی برای خواندن:

میراث ارزشمند کمال الملک برای پسرها

آخرین فرصت برای پایان اعتصاب بازیگران

محمد گلریز به دستور چه کسی نام خانوادگی اش را تغییر داد؟

انتهای پیام 

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان