کنترل سقط راهی برای صیانت جمعیت

۱۴۰۲/۰۸/۱۷ ۱۱:۴۲ چاپ کد خبر: 188799
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر ضرورت فعال سازی طرح های تشویقی جهت حفظ جنین تأکید کرد و گفت: راه اندازی طرح هایی همچون ناجیان سقط در استانی نظیر گیلان که با بحران و چاله جمعیتی روبرو شده بسیار لازم و ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان صبح امروز در کارگروه دانشگاهی سقط در سالن اجلاس حوزه ریاست، نجات فرزندان از سقط را وظیفه ای همگانی دانست و اظهار کرد: ممانعت از سقط فرزندانی که می توان حیات را به آن ها بازگرداند، وظیفه ای همگانی است.

وی بر ضرورت مشارکت حداکثری مردم و هسته های فعال مردمی در این حوزه تأکید کرد و افزود: باید مشارکت مردم را در پیشگیری از بروز سقط های غیرقانونی و غیرشرعی افزایش داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به کاهش زادآوری در گیلان بیان کرد: پیشگیری از سقط در گیلان می تواند بخش عمده ای از کاهش جمعیت در استان را جبران کند.

آشوبی بر ضرورت فعال سازی طرح های تشویقی جهت حفظ جنین تأکید کرد و گفت: راه اندازی طرح هایی همچون ناجیان سقط در استان بحرانی نظیر گیلان که با بحران و چاله جمعیتی روبرو شده بسیار لازم و ضرورت است.

وی با تأکید بر اهتمام جدی مسؤولان در مقوله جوانی جمعیت و حمایت از خانواده تصریح کرد: برگزاری نشستهای پشتیبانی پیرامون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده با مشارکت دستگاه های درگیر می تواند مؤثر باشد اما باید نتایج اقدامات نظیر حمایت مالی از زوج های نابارور و شناسایی و حمایت از خانواده ای که قصد سقط دارند، محسوس و قابل ارزیابی باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر ترویج زادآوری و کنترل سقط در استان گیلان تأکید کرد و افزود: بر اساس سیاست های اشتباهی که در کشور اتخاذشده جمیعت کشور پس از سه دهه با کاهش شدید جمعیتی مواجه شده و اکنون نیازمند فرهنگ سازی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت پیرامون صیانت از جمیعت هستیم.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان