در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

به گزارش لنگرخبر، حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به صدور قرار نظارت قضایی مدیر کل بهزیستی گیلان اظهار کرد: به لحاظ کوتاهی در انجام وظیفه و عدم نظارت بر کمپ ها و توجه اتهام قرار تأمین کیفری و قرار نظارت قضایی برای مدیر کل بهزیستی گیلان صادر و مراتب به سازمان بهزیستی اعلام شد.

رئیس کل دادگستری استان گیلان با بیان اینکه طبق دستورالعمل های مربوطه مرجع صدور مجوز و نظارت بر کمپ ها برعهده بهزیستی استان است، گفت: از لحظه وقوع حادثه، بررسی دقیق توسط همکاران دادسرای مرکز استان انجام شد و مشخص شد بهزیستی وظایف نظارتی و اداری خود را در این خصوص انجام نداده که منجر به وقوع این فاجعه شده است.

وی با اشاره به اینکه مدیرکل بهزیستی و کارکنان مرتبط با حادثه لنگرود، تحت پیگیرد قانونی قرار گرفتند، افزود: بلافاصله تحقیق توسط همکاران قضایی آغاز و با توجه به اتهامات منتسبه ضمن تفهیم اتهام و صدور قرار تأمین کیفری، برای نامبرده قرار نظارت قضایی صادر شد.

به گفته صادقی نیارکی، متهمان به قرار نظارت قضایی اعتراض که پرونده به شعبه شعبه ۱۰۷ کیفری ۲ رشت ارجاع و اعتراض نامبرده رسیدگی و قرار نظارت قضایی تأیید شد و مراتب به سازمان بهزیستی اعلام شد.

رئیس شورای قضایی استان گیلان با اشاره به اینکه دستگاه قضایی با تمام کسانی در راستای حفظ حقوق عامه و کرامت انسانی کوتاهی کرده و جان و مال مردم را به مخاطره می اندازند در چارچوب قانونی برخورد می کند، گفت: همه مدیران و مسؤولان استانی باید در انجام وظایف قانونی خود هشیار بوده و پاسخگوی تمامی اقدامات زیرمجموعه های خود باشند.

پایان پیام/


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان