به گزارش لنگرخبر، حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به صدور قرار نظارت قضایی مدیر کل بهزیستی گیلان اظهار کرد: به لحاظ کوتاهی در انجام وظیفه و عدم نظارت بر کمپ ها و توجه اتهام قرار تأمین کیفری و قرار نظارت قضایی برای مدیر کل بهزیستی گیلان صادر و مراتب به سازمان بهزیستی اعلام شد.

رئیس کل دادگستری استان گیلان با بیان اینکه طبق دستورالعمل های مربوطه مرجع صدور مجوز و نظارت بر کمپ ها برعهده بهزیستی استان است، گفت: از لحظه وقوع حادثه، بررسی دقیق توسط همکاران دادسرای مرکز استان انجام شد و مشخص شد بهزیستی وظایف نظارتی و اداری خود را در این خصوص انجام نداده که منجر به وقوع این فاجعه شده است.

وی با اشاره به اینکه مدیرکل بهزیستی و کارکنان مرتبط با حادثه لنگرود، تحت پیگیرد قانونی قرار گرفتند، افزود: بلافاصله تحقیق توسط همکاران قضایی آغاز و با توجه به اتهامات منتسبه ضمن تفهیم اتهام و صدور قرار تأمین کیفری، برای نامبرده قرار نظارت قضایی صادر شد.

به گفته صادقی نیارکی، متهمان به قرار نظارت قضایی اعتراض که پرونده به شعبه شعبه ۱۰۷ کیفری ۲ رشت ارجاع و اعتراض نامبرده رسیدگی و قرار نظارت قضایی تأیید شد و مراتب به سازمان بهزیستی اعلام شد.

رئیس شورای قضایی استان گیلان با اشاره به اینکه دستگاه قضایی با تمام کسانی در راستای حفظ حقوق عامه و کرامت انسانی کوتاهی کرده و جان و مال مردم را به مخاطره می اندازند در چارچوب قانونی برخورد می کند، گفت: همه مدیران و مسؤولان استانی باید در انجام وظایف قانونی خود هشیار بوده و پاسخگوی تمامی اقدامات زیرمجموعه های خود باشند.

پایان پیام/

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان