رکورد حضور روزانه مخاطبان در سینما، آغاز یک اکران، حضور ایرانی های در جشنواره انگلستان، ماندن مدیر عامل خانه تئاتر، تعطیلی نمایش فرزاد حسنی، تازه هایی از سریال رضا عطاران، بیانیه اهالی فرهنگ، هنر و ...

به گزارش ایسنا، روز چهارشنبه ۱۷ آبان ماه، سخنگوی انجمن سینماداران از شکسته شدن رکورد حضور روزانه مخاطب در سینما با حضور بیش از ۲۸۰ هزار نفر در روز سه شنبه ۱۶ آبان ماه خبر داد. 

آغاز یک اکران و حضور ایرانی های در جشنواره انگلستان

در ادامه، اکران فیلم «خاطرات بندباز» با بازی فرزاد موتمن و میرسعید مولیان از این روز آغاز شد و جشنواره وینچستر انگلستان از چندین فیلم کوتاه و بلند ایرانی دعوت به حضور کرد. 

از ماندن مدیرعامل خانه تئاتر تا تعطیلی نمایش فرزاد حسنی 

همچنین مقصود نعیمی ذاکر، مدیرعامل خانه تئاتر که هفته گذشته از این سمت کناره گیری کرده بود، اعلام کرد که در این جایگاه باقی می ماند. ضمن این که اجرای نمایش «کمدی گمنام» به علت بیماری فرزاد حسنی، بازیگر این اثر نمایشی چند روزی تعطیل شده است.

تازه هایی از سریال رضا عطاران

سریال «دفتریادداشت» با بازی رضا عطاران که در سکوت خبری ساخته شد، با انتشار تصاویر و ویدئوهایی کوتاه در فضای مجازی، درباره بازیگرانش اطلاع رسانی کرده است، این سریال از جمعه (۲۶ آبان ۱۴۰۲) پخش می شود.

روابط عمومی سازمان: موضع مهمانان برنامه های زنده الزاما موضع صدا و سیما نیست

در پی انتقادهای چند روز اخیر به طرح مطلبی از سوی یکی از مهمانان برنامه ای در تلویزیون، روابط عمومی سازمان صداوسیما تلاش کرد بدون نام بردن از فرد خاصی، یادآور شود که موضع کارشناسان این رسانه لزوما موضع صداوسیما نیست.

بیانیه اهالی فرهنگ، هنر و ادبیات کودک و نوجوان در حمایت از کودکان غزه

در ادامه، شماری از اهالی و فعالان حوزه فرهنگ، هنر و ادبیات کودک و نوجوان با انتشار بیانیه ای "جنایت های رژیم غاصب اسرائیل در به خاک و خون کشیدن مردم مظلوم فلسطین به ویژه کودکان زجرکشیده غزه" را محکوم کردند.

از افتتاح کتابخانه تا چند پویش و جشنواره

معرفی برنده«گنکور»

معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در نشستی که روز چهارشنبه برگزار شد، از برنامه های این نهاد برای هفته کتاب گفت.

همچنین یک رمان پرفروش نوشته «ژان باپتیست آندریا» به عنوان اثر برنده جایزه ادبی «گنکور» انتخاب شد.

ارکستر سمفونیک تهران روی صحنه می رود

در خبری هم اعلام شد که کنسرت ارکستر سمفونیک تهران به رهبری منوچهر صهبائی و با همراهی آرین قیطاسی به عنوان سولیست ابوا ۲۵ آبان ماه برگزار می شود.

هشداری درباره بناهای تاریخی شیراز 

انجمن صنفی مرمتگران آثار تاریخی استان فارس درباره شیوه مرمت برخی بناهای تاریخی شیراز هشدار داد و از آن با عنوان «تخریب پنهان» و «تغییر هویت» این شهر نام برد.

فروش دو نقاشی بعد از ۷۵ سال ممنوع شدن ساخت هتل در یک شهر 

در نهایت این که، دو مورد از آثار «سیدنی نولان» ، هنرمند برجسته استرالیایی پس از گذشت بیش از هفت دهه به فروش گذاشته می شود.

همچنین شهر «سن سباستین» اسپانیا قصد دارد ساخت هتل های جدید و اقامتگاهای مسافران را ممنوع کند.

پیشنهادهایی برای خواندن:

ادیب شدن برای شاعر مفید است یا مضر؟

«گلادیاتور ۲» پشت درهای اعتصاب

رقابت کن و ونیز در جوایز فیلم اروپا

ریحانه رضی: پس از اجرا باید چشمانم را درمان کنم

همه گل هایی که «ون گوگ» کشید

درهای شیرازی در آفریقا

دسیسه ای برای بدنامی و تسوبه یک خلبان

انتهای پیام

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان