در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

رئیس کل دادگستری گیلان دستور بازرسی اماکن نگهداری از معتادان را به دادستان ها و روسای واحدهای قضایی استان شهرستان ها صادر کرد و گفت: استانداردهای لازم و رفتارهای خلاف ضابطه توسط مسؤولین کمپ مورد بررسی ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، هفته گذشته بود که آتش سوزی در مرکز ترک اعتیاد در شهرستان لنگرود دل مردم گیلان و ایران اسلامی را به درد آورد و در این حادثه تاکنون ۳۶ نفر از هموطنانمان جان خود را از دست دادند. 

عمق فاجعه در مرکز ترک اعتیاد کلیدبر شهرستان لنگرود به حدی دردناک بود که منجر به دستور رئیس روسای قوای سه گانه در خصوص رسیدگی به علت وقوع  این حادثه، کمک به مصدومان و حمایت از خانواده های آسیب دیده در این حادثه که فرزندان خود را از دست داده بودند شد. 

فورا دلایل ایجاد حریق در مرکز ترک اعتیاد کلیدبر شهرستان لنگرود توسط پلیس اطلاعات فراجا بررسی و دلیل آتش سوزی در این کمپ، عمدی تشخیص داده شده و فرد متهم ۲۸ ساله که به علت اختلاف شخصی با مدیر کمپ اقدام به آتش زدن آن کرده بود، در حال فرار از گیلان و در شهر رودبار دستگیر شد. 

اگرچه علت آتش سوزی در مرکز ترک اعتیاد در شهرستان لنگرود عمدی بود، ولی نظارت بر روی عملکرد مراکز ترک اعتیاد بیش از گذشته نیاز است و به همین منظور ظهر امروز جلسه ای در دادگستری گیلان و به ریاست حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری گیلان برگزار شد. 

رئیس دستگاه قضا در گیلان در این جلسه با اشاره به حادثه تلخ و اندوهبار کمپ لنگرود اظهار کرد: کلیه دادستان ها و روسای واحدهای قضایی باید از کمپ ها و مراکز نگهداری معتادان بازرسی نمایند و گزارشات خود را به دادگستری کل استان ارسال کنند. 

حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی با با بیان اینکه باید کرامت جامعه هدف در اماکن ترک اعتیاد حفظ شود گفت: استانداردهای لازم و رفتارهای خلاف ضابطه توسط مسؤولین کمپ مورد بررسی قرار گرفته و در صورت مشاهده قصور، اخطار قضایی مقتضی صادر شود. 

به گفته رئیس کل دادگستری گیلان، اداره بهزیستی مکلف به نظارت مستمر و بازدید میدانی به صورت دوره ای از کمپ های ترک اعتیاد بوده و باید در صورت کوتاهی به عنوان ترک فعل، پرونده قضایی برای مسؤولین مربوطه تشکیل شود. 

نیارکی همچین در این جلسه دستور بازرسی اماکن نگهداری از معتادان را به دادستان ها و روسای واحدهای قضایی استان شهرستان ها صادر کرد. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان