رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر ضرورت ترویج فرهنگ زادآوری، حمایت از زوج های نابارو و اصلاح فرایند غربالگری جنین گفت: در کنار این اقدامات ارزشمند باید در اجرای طرح نفس مصمم تر بود و تمام ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان صبح امروز در سالن اجلاس حوزه ریاست با اشاره به ماده ۵۳ قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده اظهار کرد: بخش بهداشت و درمان دانشگاه در اجرای این قانون باید با قوت و جدیت بیشتری عمل کند. 

وی با اشاره به روند نزولی جمعیت در استان گیلان افزود: سیر نزولی جمعیت در گیلان نشان می دهد اقدامات صورت گرفته کافی نبوده و باید فرایندها اصلاح و ساختارهای اجرایی تغییر کند. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر ضرورت ترویج فرهنگ زادآوری، حمایت از زوج های نابارو و اصلاح فرایند غربالگری جنین گفت: در کنار این اقدامات ارزشمند باید در اجرای طرح نفس مصمم تر بود و تمام ظرفیت ها را به کار گرفت. 

آشوبی با اشاره به جذب منابع اعتباری در راستای تحقق جوانی جمعیت و حمایت از خانواده بیان کرد: تاکنون ۱۳ میلیارد تومان اعتبار جهت اجرای این قانون جذب شده و در تلاشیم تا اعتباری را برای اجرای طرح نفس نیز، جذب کنیم. 

وی بر ضرورت همکاری و مشارکت شبکه های بهداشت و درمان در اجرای طرح نفس تأکید کرد و افزود: توجه به اهمیت موضوع جوانی جمعیت و اجرای دقیق مفاد قانونی آن از تکالیف شبکه های بهداشت و درمان است. 

گفتنی است در این نشست تعدادی از اعضای ستاد جوانی جمعیت و حمایت از خانواده دانشگاه علوم پزشکی گیلان به بیان دیدگاه ها، نظرات، چالش ها و همچنین راهکارها جهت تحقق اهداف قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده پرداختند. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان