برگزاری نشست رسانه ای جشنواره ملی سرود فجر، درگذشت یک هنرمند، ادامه کنسرت های علیرضا قربانی، دو اکران جدید، سرنوشت اکران «سینما متروپل»، نامه ۱۲۶ سینماگر ایرانی به دبیرکل سازمان ملل، انتقاد ...

به گزارش ایسنا، روز یکشنبه ۲۱ آبان نشست رسانه ای جشنواره ملی سرود فجر برگزار شد که در این نشست نکاتی درباره جزییات برگزاری این رویداد از جمله تاکید بر ارتقای کیفی تولیدات سرود و نداشتن محدویت جنسیتی برای گروه های شرکت کننده مطرح شد.

درگذشت یک هنرمند، ادامه کنسرت های علیرضا قربانی و انتصاب هایی در جشنواره هنرهای تجسمی

محمدرضا جعفری بهنام هنرمند پیشکسوت صدابرداری موسیقی پس از یک دوره سخت مبارزه با آثار شیمیایی به جامانده از عوارض شیمیایی جنگ تحمیلی درگذشت.

همچنین اعلام شد که تور کنسرت های بین المللی علیرضا قربانی پس از کانادا در شهرهای مختلف اروپایی ادامه دارد.

در ادامه، دبیرکل شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با صدور احکامی مجزا، دبیران بخش «طوبای زرین» این رویداد هنری را منصوب کرد.

۲ اکران جدید و سرنوشت اکران «سینما متروپل»

اکران مستند سینمایی «فراموشخانه» به کارگردانی سهند سرحدی و سیدفرهاد قدسی و تهیه کنندگی علی مصفا در گروه سینمایی هنر و تجربه و فیلم «جوجه تیغی» به کارگردانی مستانه مهاجر در سینماها از چهارشنبه ۲۴ آبان ماه آغاز می شود.

در خبری هم تهیه کننده فیلم «سینما متروپل» اعلام کرد که با معرفی یک نماینده از شورای پروانه نمایش اصلاحیه های واردشده به فیلم بررسی می شوند. این فیلم با وجود آنکه در جشنواره فجر، پروانه نمایش گرفته بود برای اکران عمومی دچار موانعی شد. 

از جایزه «سرنوشت» تا حضور یک مستند ایرانی در جشنواره حقوق بشر قرقیزستان

همچنین مستند «سرنوشت» به کارگردانی یاسر طالبی موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم خارجی دهمین جشنواره کپنهاگ دانمارک شد و  مستند «قطره ها جان می بخشند» به جشنواره بین المللی فیلم قرقیزستان راه یافت.

نامه ۱۲۶ سینماگر ایرانی به دبیرکل سازمان ملل

در ادامه، موزه صلح تهران و خانه سینما در نامه ای به دبیرکل سازمان ملل کشتار غیرنظامیان در نوار غزه را محکوم و درخواست آتش بس فوری را مطرح کردند.

انتقاد قطب الدین صادقی از ماجرای استعلام گیری

چهارمین نشست حقوق تئاتر با یادی از داریوش مهرجویی، بیان خاطراتی از بهرام بیضایی و انتقاد قطب الدین صادقی درباره گرفتن استعلام هنرمندان برگزار شد.

جبلی در پشت صحنه «ترور» و اظهاراتش درباره شکایت از مهران مدیری و ساخت «پایتخت» و «زیرخاکی»

رئیس سازمان صداوسیما نیز با حضور در برج میلاد تهران از نزدیک در جریان تولید سریال «ترور»، سریالی که قرار است به مقطعی از دوران زندگی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بپردازد، قرار گرفت.

پیمان جبلی در حاشیه بازدید از پشت صحنه این سریال در جمع خبرنگاران حاضر شد و درباره موضوعاتی چون مذاکره با عوامل سریال «پایتخت»، شکایت از مهران مدیری، ساخت «زیرخاکی» جدید و تجربیات و مشاهدات سفر اخیرش به لبنان به گفت وگو پرداخت.

از فراخوان جایزه داستان کوتاه «گارنت» تا اختتامیه پنجمین جایزه «داستان تهران»

فراخوان نخستین جایزه داستان کوتاه «گارنت» در دو گروه سنی برای جوانان و نوجوانان منتشر شد و در ادامه اعلام شد که آیین اختتامیه پنجمین جایزه «داستان تهران» روز پنجشنبه، ۲۵ آبان برگزار می شود.

انتشار دست نوشته های نیما یوشیج

همچنین فرهنگستان زبان و ادب فارسی بخشی از دست نوشته های نیما یوشیج را در وبگاه خود منتشر کرد.

توضیح درباره سطل زباله خبرساز!

تصویر یک خمره نسبت داده شده به دوره ماد در موزه باستان شناسی رشت، درحالی منتشر شده که داخل این خمره کیسه پلاستیکی مشکی قرار گرفته و مقداری هم زباله در آن مشاهده می شود. با این وجود مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان گفت: این خمره مربوط به دوره ماد نبوده و سطل زباله هم نیست.

«شب یلدا» و «چهارشنبه سوری» حذف شد یا نشد؟!

همچنین رئیس مرکز رسانه و روابط عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی در واکنش به موضوعات مطرح شده درباره حذف «شب یلدا» و «چهارشنبه سوری» از تقویم کشور توضیحاتی را ارائه و تاکید کرد که «شب یلدا» از تقویم حذف نشده و چهارشنبه آخرسال هم برای اولین بار است که به تقویم اضافه می شود.

ضمن این که مدیرکل ثبت و حریم آثار، حفظ و احیاء میراث معنوی و طبیعی به تغییر ایجادشده در نام «شب یلدا» در تقویم رسمی کشور واکنش نشان داد.

پیشنهادهایی برای خواندن:

خانه ای که همیشه یک پایش می لنگد

راز یک اسم مشهور!

مسئله امروز سینما «ممیزی» و «صنف بازی» نیست!

در حراجی پرستاره «کریستیز» چه گذشت؟

کتابت قرآن مطلا به شیوه ای خاص

 شب خوب زندوکیلی در اولین تجربه ارکسترال

خرابی های تاریخی زلزله افغانستان + عکس

تپه ۶ هزارساله همدان در محاصره!

به شبکه تهران خوش آمدیم؟!

چند نکته درباره زندگی «پدر موشکی» ایران

انتهای پیام 

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان