در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به تولید ۲۲ درصدی عشایر در تولید دام سبک گفت: هر خانوار عشایری، گوشت مصرفی ۱۶ خانوار شهری را تولید می کند.

صالح محمدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه عشایر گیلان از دیرباز به عنوان تولیدکننده هایی ماهر و با تجربه در زمینه دامداری شناخته شده اند و با استفاده از منابع طبیعی و مراتع خود، به تولید گوشت قرمز با کیفیت بالا می پردازند، اظهار کرد: حدود یک هزار و ۶۰۰ خانوار عشایر در استان گیلان فعالیت دارند و شهرستان تالش بیشترین میزان عشایر استان را به خود اختصاص داده است. 

وی به مزایای تولید قراردادی گوشت قرمز اشاره کرد و افزود: برای افزایش فروش و توسعه کسب و کار، بسیاری از عشایر گیلان به تولید قراردادی گوشت قرمز روی آورده اند و در این روش، مشتریان با عشایر قرارداد بسته و مقداری پول به عنوان پیش پرداخت به آن ها می دهند، عشایر به تولید گوشت قرمز با کیفیت بالا می پردازند و در زمان مقرر، محصول را به مشتری تحویل می دهند. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با اعلام اینکه خانوارهای عشایری استان با دارا بودن ۲۳۵ هزار واحد دام، ۲۲ درصد دام سبک استان را دارا هستند، گفت: این قشر پرتلاش بیش از پنج درصد گوشت قرمز استان را بر عهده دارند و میتوان گفت که هر خانوار عشایری، گوشت مصرفی ۱۶ خانوار شهری را تولید می کند. 

محمدی از تولید یک هزار و ۳۴۰ تن گوشت قرمز توسط عشایر گیلان در سال گذشته خبر داد و بیان ن کرد: تولید گوشت توسط عشایر گیلان در شش ماهه نخست امسال ۸۵۹ تن بوده است. 

وی با اشاره به تجربه و تخصص عشایر گیلان در زمینه دامداری و تولید گوشت قرمز با کیفیت گفت: تولید قراردادی گوشت قرمز توسط عشایر بسیار پرطرفدار شده و به همین دلیل، بسیاری از مشتریان به دنبال خرید این محصول با کیفیت بالا هستند و با عشایر قرارداد می بندند. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از برنامه این سازمان برای نهایی سازی دو هزار قرارداد تولید گوشت با عشایر و شرکت پشتیبانی امور دام استان خبر داد و افزود: با انعقاد این قرارداد ۳۶ تن گوشت از سوی عشایر گیلان وارد بازار می شود. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان