در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس با انتقاد از کاهش سرانه توزیع آرد در این شهرستان به نسبت شهرستان های مجاور گفت: در حوزه آرد و نان و بر اساس آخرین آمار سرانه توزیع آرد به ازای هر نفر در شهرستان ...

به گزارش خبرگزاری فارس از آستانه اشرفیه، ابراهیم نجفی نماینده مردم شهرستان آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات شهرستان آستانه اشرفیه در حوزه آرد و نان در سالن اجتماعات فرمانداری این شهر با بیان اینکه بازگشایی طرح توسعه حرم باید به اولویت مهم در مسؤولان در این شهر مبدل شود، اظهار کرد: سال گذشته تفاهم پنج جانبه ای میان دستگاه های متولی و استانداری گیلان در خصوص بازگشایی طرح توسعه حرم امضا شده و انتظار داریم استانداری اقدامات لازم را در این راستا انجام دهد. 

وی با تاکید بر لزوم توجه به احیای احیای اسکله بندرکیاشهر در شهرستان آستانه اشرفیه گفت: در گذشته ۸۰ فروند لنج در اسکله بندر کیاشهر مشغول به صید انواع ماهی از جمله ماهی استخوانی بودند که اکنون تعطیل شده ولی برنامه های بسیار خوبی در راستای احیا و توسعه اسکله بندر کیاشهر طی چند سال گذشته انجام شده است. 

نماینده مردم شهرستان آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کاهش سرانه توزیع آرد در این شهرستان به نسبت شهرستان های مجاور تصریح کرد: در حوزه آرد و نان و بر اساس آخرین آمار، سرانه توزیع آرد به ازای هر نفر در شهرستان آستانه اشرفیه ۹ کیلو بوده ولی در شهرستان های مجاور ۱۱ کیلو است و این امر سبب شد عملا از ساعت هشت شب به بعد نان برای توزیع در این شهرستان وجود ندارد.

نجفی با اشاره به گردشگرپذیر بودن شهرستان آستانه اشرفیه بیان کرد: در ایام مختلف سال شاهد حضور مسافران بسیار زیادی هستیم لذا باید آرد بیشتری به شهرستان آستانه اشرفیه تعلق گرفته و نظارت بیشتری هم بر چگونگی توزیع آرد انجام شود. 

وی از وجود ۸۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده آرد و نان در شهرستان آستانه اشرفیه خبر داد و گفت: در حوزه برق آستانه اشرفیه ۸۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده برق دارد و هیچ شهری به مانند اینجا چنین چالشی ندارد و حتی در خصوص شهرک های صنعتی نیاز به برق داریم و مقرر شده بود اقداماتی در این خصوص انجام شود. 

نماینده مردم شهرستان آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم توجه به تکمیل مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی در این شهرستان افزود: مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی آماده بهره برداری است لذا انتظار داریم سریعا این مهم اجرایی شود. 

نجفی از اختصاص ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای محور آستانه اشرفیه بندر کیاشهر خبر داد و بیان کرد: برای محور آستانه به کیاشهر ۲۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده بود که اگر تخصیص پیدا کند بخش اعظمی از مشکلات را برطرف می کند. 

خسرو آرنگ فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه نیز در این جلسه با بیان اینکه اقتصاد کشاورزمحور یکی از مهمترین ویژگی های مردم شهرستان آستانه اشرفیه است، اظهار کرد: شغل اصلی مردم این شهرستان، کشاورزی، تولید بادام، برنج و سایر محصولات باغی بوده و در همین خصوص اقدامات حمایتی بسیار خوبی از کشاورزان انجام شده است. 

وی با اشاره به مذهبی بودن و وجود جاذبه های گردشگری بیشمار در شهرستان آستانه اشرفیه گفت: هرساله شاهد حضور مسافران بسیار زیادی به واسطه مذهبی و گردشگرپذیربودن آستانه اشرفیه به این شهرستان هستیم ولی در حوزه آرد و نان بعضا با مشکلاتی مواجه می شویم. 

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه از توزیع بیش از هشت هزار کیسه آرد در هر مرحله به نانوایی های این شهر خبر داد و بیان کرد: در مرحله نخست هشت هزار و ۲۲۵ کیسه آرد، در مرحله دوم هشت هزار و ۹۱۶ کیسه آرد و در مرحله سوم ۹ هزار ۲۸۵ کیسه آرد در بین نانوایی ها توزیع شده که از سرانه کشوری بیشتر بوده است. 

آرنگ با بیان اینکه مشکلی در حوزه توزیع آرد در شهرستان آستانه اشرفیه وجود ندارد، گفت: در توزیع آرد در شهرستان آستانه اشرفیه مشکلی نداشته و اشکال در نظارت ها است که کمیته ای در این خصوص تشکیل شده است. 

وی با بیان اینکه مشارکت در انتخابات همواره در شهرستان آستانه اشرفیه خوب بوده است، تصریح کرد: مشارکت انتخابات در شهرستان آستانه اشرفیه همواره خوب بوده و ۶۰ نفر در پیش ثبت نام شرکت کردند که دولت سیزدهم کمترین عدم تایید صلاحیت را در چند دوره گذشته داشته است. 

به گفته نماینده عالی دولت در شهرستان آستانه اشرفیه، همه وظیفه دارند زمینه برگزاری انتخابات پرشور را برای کشور فراهم کنند و در شهرستان آستانه اشرفیه هم این مهم به سرلوحه امور قرار گرفته است. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان