سرپرست اداره کل طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو از توزیع نخستین محموله شیرخشک های وارداتی در داروخانه ها خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، منوچهر دادگرنژاد از توزیع اولین محموله شیرخشک های وارداتی در داروخانه ها خبر داد و  اظهار کرد: این محموله از یکی از برندهای معتبر کشورهای اروپایی است که در بین داروخانه ها توزیع شد.

وی با اشاره به اینکه شیرخشک های وارداتی پس از تایید آزمایشگاه در داروخانه ها توزیع می شود، افزود: محموله های بعدی نیز پس از تایید آزمایشگاه در بین داروخانه ها توضیح خواهد شد.

"کمبود شیرخشک" با وجود قابلیت تولید داخلی شیرخشک 2برابر نیاز کشور!/ پای "عدم تخصیص ارز" به تولید کننده داخلی درمیان است

سرپرست اداره کل طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه تولید داخل با سه شیفت ظرفیت در حال تولید شیرخشک های مورد نیاز نوزادان است، گفت: تامین شیرخشک با ظرفیت حداکثری در دستور کار تولیدکنندگان قرار دارد و با برنامه ریزی های صورت گرفته تا نیمه اول آذر ماه بازار اشباع خواهد شد.

به گزارش تسنیم، علیرغم وجود ظرفیت تولید شیرخشک به اندازه دو برابر نیاز کشور، تولیدکنندگان داخلی عدم تامین به موقع ارز برای واردات مواد اولیه شیرخشک را علت کمبود مقطعی آن در بازار عنوان کرده اند .

براساس اعلام سازمان غذا و دارو، قرار بود در آبان ماه سال جاری، حدوداً 4 میلیون قوطی شیرخشک از طریق واردات تأمین و پس از انجام آزمایشات روانه بازار شود.

سازمان غذا و دارو اعلام کرده که نیاز ماهانه کشور به شیر خشک معمولی 5.5 میلیون قوطی است و سازمان غذا و دارو تا 24 آبان ماه بیش از 6 میلیون و 800 هزار قوطی شیرخشک در سراسر کشور توزیع کرده است.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان