معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان از اعزام اکیپ عملیاتی حرفه ای از بندر انزلی به بندر آستارا برای رهایی کشتی حامل مواد پتروشیمی از گِل خبر داد و گفت: این تیم با یک یدک کش بسیار قوی به بندر آستارا ...

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، عصر امروز بود که یک کشتی تجاری پس از بارگیری در بندر آستارا به مقصد بندر هوسان باکو در حال حرکت بود ولی متاسفانه هنگام عبور از کانال بندر آستارا به سمت دریای خزر به گِل نشست. 

این کشتی ۲هزار و ۵۰۰ تنی حامل محموله مواد پتروشیمی است که نگرانی ها را بابت سلامت و عدم ایجاد خطر برای کشتی فوق بیش از بیش افزایش داده است. 

حال در همین خصوص موسی فکور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان دقایقی پیش در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه بندر آستارا به بخش خصوصی واگذار شده است، اظهار کرد: بندر آستارا یکی مهمترین بنادر موجود در گیلان است که به بخش خصوصی واگذار شده و براساس قرارداد منعقد شده وظیفه لایروبی بر عهده بنادر دریانوردی و این شرکت است و اقدامات لازم در این خصوص انجام شده بود. 

وی با اشاره به انجام لایروبی به موقع در بندر آستارا گفت: بنادر دریانوردی گیلان، لایروبی را در سریعترین زمان ممکن و به بهترین نحو در بندر آستارا انجام داده بود ولی رسوب گذاری در این بندر به سرعت انجام می شود و همین امر منجر به ایجاد مشکلاتی در بندر آستارا شد هر چند برای رفع رسوب گذاری در این بندر اقداماتی در حال انجام است. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با اشاره به جزئیات به گل نشستن کشتی حامل محموله پتروشیمی در بندر آستارا بیان کرد: هنگام جدا شدن این کشتی از راهنما در بندر آستارا، شرایط جوی مساعد بود ولی بعد از دقایقی شرایط جوی برهم خورده و مسیر کشتی منحرف شده و در نتیجه این کشتی که به سمت کشور آذربایجان در حال حرکت بود به گل می نشیند. 

فکور با بیان اینکه یدک کش موجود در بندر آستارا که برای رهایی کشتی از گل سریعا وارد عمل شده است، افزود: این یدک کش هم به دلیل عدم انجام مانور لازم به دلیل شرایط نامساعد جوی، به گل می نشیند و عملیات رهایی گشتی نیمه تمام می ماند. 

وی از اعزام اکیپ عملیاتی حرفه ای از بندر انزلی به بندر آستارا برای رهایی کشتی حامل مواد پتروشیمی از گل خبر داد و گفت: این تیم با یک یدک کش بسیار قوی به بندر آستارا اعزام شده تا ابتدا یدک کش و سپس این کشتی را از تا ظهر فردا نجات دهند. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با بیان اینکه بر اساس اعلام سازمان هواشناسی وزش بادی، امشب و فردا در منطقه شروع به وزیدن نمی کند، تصریح کرد: به محض وقوع این حادثه با سازمان هواشناسی تماس هایی گرفته شده و با توجه به اعلام این سازمان، وزش بادی تا عصر فردا در بندر آستارا شروع به وزیدن نکرده و در نهایت خطری کشتی را تهدید نمی کند. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان