معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با اشاره بر تلاش های انجام شده در خصوص خروج ایمن کشتی به گل نشسته گفت: ۲ تیم عملیاتی حرفه ای و دقیق برای خروج این کشتی از گل تلاش کردند که خوشبختانه کشتی از گل ...

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، عصر امروز بود که یک کشتی تجاری پس از بارگیری در بندر آستارا به مقصد بندر هوسان باکو در حال حرکت بود ولی متاسفانه هنگام عبور از کانال بندر آستارا به سمت دریای خزر به گِل نشست. 

این کشتی ۲هزار و ۵۰۰ تنی حامل محموله مواد پتروشیمی است که نگرانی ها را بابت سلامت و عدم ایجاد خطر برای کشتی فوق بیش از بیش افزایش داده است. 

موسی فکور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان دقایقی پیش در گفت و گو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به آخرین وضعیت کشتی تجاری به گل نشسته در بندر آستارا اظهار کرد: از صبح امروز عملیات رهایی کشتی تجاری حامل مواد پتروشیمی گرفتار شده در بندر آستارا توسط یدک کش اعزام شده از بندر انزلی به آستارا آغاز شد و تا ظهر امروز عملیات آزادسازی به پایان رسید.

وی با اشاره بر تلاش های انجام شده در خصوص خروج ایمن کشتی از بندر آستارا گفت: ۲ تیم عملیاتی حرفه ای و دقیق برای خروج این کشتی از گل تلاش کردند که خوشبختانه کشتی با ایمنی کامل از گل خارج و این عملیات به پایان رسید و کشتی نیز از بندر آستارا به سمت کشور آذربایجان حرکت کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با بیان اینکه عملیات رسوب گذاری در بندر آستارا با سرعت انجام می شود، افزود: عملیات لایروبی بندر آستارا همواره توسط بنادر دریانوردی انجام می شود و بعد از این اتفاق، کار عملیات رسوب گذاری هم انجام می شود.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان