در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

آبچالکی «روستای بدون بیکار» در لنگرود

۱۴۰۲/۰۸/۲۸ ۰۸:۳۵ کد خبر: 189159

به گزارش لنگرخبر، مصطفی علیجانی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: روستای آبچالکی در سیاست گذاری روستای بدون بیکار در گیلان به عنوان اولین و تنها روستا به منظور ایجاد اشتغال یکپارچه و دریافت تسهیلات صندوق کارآفرینی امید انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه آبچالکی یکی از روستاهای کوهستانی در ارتفاعات لنگرود است، افزود: چشم انداز زیبای روستای آبچالکی را به «بام لنگرود» معروف کرده که به دلیل داشتن آب و هوای مطلوب گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده است.

دهیار روستای آبچالکی گفت: یکی از دغدغه های همه روستاها معضل بیکاری جوانان منطقه است و این برای مردمان روستا که نقش تولید کننده دارند زیبنده نیست.

علیجانی با اشاره به اینکه این روستا با داشتن چشمه ها و طبیعت بکر، سورتمه، بازارچه محلی و صنایع دستی ظرفیت بسیار بالایی در جذب سرمایه گذاران دارد، ادامه داد: بر همین اساس طرح اولیه ای برای ایجاد تحول اقتصادی منطقه آماده و ارائه شد که بر اساس آن این روستا به عنوان اولین و تنها روستا به منظور ایجاد اشتغال یکپارچه و دریافت تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در استان انتخاب شد.

وی به استقبال مسؤولان شهرستان لنگرود و حمایت آنان در تحقق این مهم اشاره کرد و گفت: با توجه به ظرفیت های موجود آبچالکی جلسه ای تشکیل و بازدیدهای انجام شد که در مرحله اول ۴۲ طرح با اعتبار ۱۹۰ میلیارد ریال با ایجاد ۵۸ شغل در دستور کار قرار گرفت.

وی راه اندازی تولید صنایع دستی، کارگاه البسه سنتی، فروشگاه صنایع دستی، مجتمع بوم گردی و رستوران سنتی، واحدهای پرورش گاو شیری و برگ سبز چای را بخشی از طرح ها عنوان کرد و افزود: تنها با یاری و پای کار آمدن همه مسؤولان ذیربط شرایط این کار بزرگ مهیا می شود.

علیجانی تصریح کرد: لازمه اجرای موفق این طرح آماده سازی زیر ساخت ها است لذا امیدوارم مسائل و معضلات دیرینه این روستا به ویژه در حوزه راه، برق و آب با حرکت جهادی دستگاه های اجرایی شهرستان رفع شود و شاهد آبادانی و پیشرفت اقتصاد مردمان روستای آبچالکی باشیم.


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان