در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

استاندار گیلان از اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان برای طرح توسعه و بازآفرینی حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف (ع) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستانه اشرفیه، اسدالله عباسی استاندار گیلان ظهر امروز در حاشیه آیین غبارروبی آستان مقدس سید جلال الدین اشرف(ع) و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استانداری از هیچ تلاشی برای اجرای طرح توسعه حرم دریغ نمی کند، اظهار کرد: سازمان برنامه و بودجه ۱۰۰ میلیارد تومان برای طرح توسعه و بازآفرینی حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف (ع) اختصاص داد و استانداری هم از محل اعتبارات استانی مبلغی برای برای اجرای این طرح به شهرستان کمک خواهد کرد.

وی، طرح توسعه حرم مطهر را یکی از مطالبات و درخواست های مهم مردم شهر آستانه اشرفیه دانست و گفت: اعتبارات خوبی از طرف شهرداری آستانه اشرفیه و معاونت عمرانی استانداری در حوزه بازآفرینی شهری به شهر اختصاص خواهد یافت و همچنین با کمک و همراهی هیئت امنای حرم مطهر سید جلال الدین اشرف (ع)  سازمان اوقاف و امور خیریه، امام جمعه و سپاه پاسداران تلاش می کنیم خواسته مردم به سرعت محقق شود.

نماینده عالی دولت در گیلان، با اشاره به رایزنی با سفیر عراق در ایران در خصوص اعزام زوار عراقی به مرقد مطهر حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف(ع) بیان کرد: در حوالی شهر نجف اشرف امام زاده ابراهیم از فرزندان امام حسن مجتبی(ع) قرار دارد که طی رایزنی ها و مذاکرات انجام شده با سفرای ۲ کشور ایران و عراق این موضوع در دست پیگیری است تا بتوانیم برادر خواندگی این حرمین مطهر را انجام دهیم.

 

هشت نانوایی متخلف پلمب شدند

استاندار گیلان همچنین با اشاره به بازرسی شکل گرفته از نانوایی های شهر آستانه اشرفیه در روز گذشته، افزود: از ۱۰ واحد نانوایی، هشت مورد متخلف شناسایی و پلمپ شدند که این امر نشان دهنده ایراد در نظارت در شهرستان آستانه اشرفیه است.

عباسی با تأکید برخورد دستگاه های نظارتی و دولت با هرگونه تخلف در نانوایی ها، بیان کرد: مردم ولی نعمتان نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و انتظار دارند کسبه و نانوایی ها با انصاف به مردم نان ارائه دهند، لذا باید دست کسبه ای که دست بر سفره مردم می برند هم قطع شود.

وی با بیان اینکه در برخورد با نانوایی های متخلف در شهرستان آستانه اشرفیه از هیچ تلاشی دریغ نمی شود، تصریح کرد: در بررسی های به عمل آمده از نانوایی های آستانه اشرفیه بعضاً مشاهده شد که در حجم نان لواش ۳۰ گرم تخلف مشاهده می شود، از این رو به طور جدی این موارد را بررسی خواهیم کرد و تا آخر هفته باید بررسی ها انجام و ساماندهی لازم انجام شود.

پایان پیام/۳۳۸۹


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان