در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

به گزارش سایت خبری تحلیلی لنگرخبر، همای خبر نوشت: شهرداری سیاهکل به مدیریت کمیل لاهوتی امسال کارخود را با شعار ی با محوریت «امسال سال سیاهکل است» یا «سیاهکل در مسیر توسعه» آغاز کرد.

اگر کمی به گذشته برگردیم یعنی زمان انتخاب کمیل لاهوتی به عنوان شهردار سیاهکل از سوی شورای شهر، به یاد خواهیم اورد که رغبت عمومی چندانی برای این انتخاب وجود نداشت وهر کس از ذهن خود به نقادی یا مخالفت با وی می‌پرداخت.

لاهوتی با انتخاب خود در مسند شهرداری فهمید که تنها راه راضی نگهداشتن مخالفین و منتقدان عملکرد شاخص وی می‌باشد لذا حرکات بنیادی خود را از داخل شهرداری با پرداخت به موقع حق وحقوق کارکنان و آرامش نسبی آغاز نمود.

آشتی با پیمانکاران بومی اعم از موافقین ومخالفین را ازبرنامه‌های مهم خود دانست، به همان اندازه روابط خود با ارباب رجوع را مستحکم‌تر نمود و با روی خوش پذیرای همیشگی آنان به دفتر کار خود در شهرداری گردید.

در آغاز بکار کمیل لاهوتی در این مسند، حداقل انتظار مردم از وی، به اتمام رساندن پروژه کمربندی خیام بود.

هر چند عقل حکم می‌کند که اتمام این پروژه با اعتبارات داخلی امکان‌پذیر نیست، باید از همه اهرم‌ها و قدرت‌های داخلی و فراداخلی و سطح ملی استفاده بهینه نمود.

لذا در این راستا با رایزنی و تلاش فراوان از توان بنیاد مستضعان و حضور مهندس فتاح رئیس بنیاد مستضعان کشور در شهرستان سیاهکل نهایت بهره را برد و توانست توافق سی میلیارد اعتبار را از وی بگیرید و پروژه را تا حد مورد قبول پیش ببرد.

تنها این کار نیست که موجبات رضایتمندی مردم را فراهم نموده است بلکه پرداختن به دیگر خواسته‌های مردم، وی را فرد محبوب سیاهکلی‌ها نموده است. توجه به زیباسازی شهر، از فرش موزائیک‌های چشم نمای شهر گرفته تا شستشو و نظافت شهر نشان دهنده‌ی این است که وی عزم خود را جزم کرده تا با رضایت اکثریت به اتفاق مردم، شهرداری را ترک کند و از خود خاطرات به یاد ماندتی را به جا بگذارد.

لاهوتی با علم و اطلاع به اینکه ورودی شهر، سهم بسزایی در جذب گردشگر و نظر راهگذران دارد تعریض، آسفالت، جدول‌گذاری و هدایت آبهای سطحی را در ابتدای ورودی شهر (سیاهکل محله) آغاز نمود تا با پرداختن به اینکار کارنامه خود را تکمیل‌تر کند.

آسفالت ۳۰هزار متر خیابانها، کوچه ها، معابر سطح شهر. لوله‌گذاری وهدایت ابهای سطحی به طول ۳هزار متر، جدول‌گذاری ۴هزار متر در جای جای نقاط شهر، احداث ۲دهنه پل، زیباسازی پارک و احداث چمن مصنوعی از دیگر اقداماتی می‌باشد که وی توانسته است به آنها بپردازد.


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان