در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

پیشرفت فیزیکی ۸۴ درصدی سد پلرود+فیلم

۱۴۰۲/۰۸/۳۰ ۱۶:۰۱ کد خبر: 189190
استاندار گیلان با اشاره به پیشرفت ۸۴ درصدی سد پلرود گفت: آبگیری آزمایشی سد پلرود امسال و آبگیری نهایی در سال آینده انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رودسر، اسدالله عباسی امروز در سفربه شرق گیلان و بازدید از پروژه های ملی سد پلرود و تصفیه خانه طول لات رحیم آباد با اشاره به اینکه اجرای این پروژه ها در حل مشکلات تنش آبی منطقه مؤثر است، اظهار کرد: سد پلرود با پیشرفت ۸۴ درصدی در حال اجرا است.

وی با اشاره  به داشتن تعدادی معارض برای سد پلرود افزود: برای حل مشکل معارض زمین های سد دستور داده شد که هر چه زودتر این مسأله تعیین تکلیف شود.

استاندار گیلان با اشاره به احداث ۹.۵ کیلومتر جاده دسترسی به سد پلرود تصریح کرد: برای تصرف زمین های منابع طبیعی و قطع درختان قرار شد که کارگروهی تشکیل شود و به اندازه تعداد درختان قطع شده درخت کاشته شود و در خصوص دستور مقام معظم رهبری و کاشت یک میلیارد درخت در کشور سهم استان قابل توجه است که ما باید اجرایی کنیم.

عباسی با اشاره به اینکه سد پلرود امسال به صورت آزمایشی آبگیری می شود و در سال آینده آبگیری نهایی خواهد شد،گفت: تلاش شده منابع مالی آن تأمین تا اجرای پروژه با سرعت بالایی اجرایی شود.

وی با بیان اینکه باتوجه به بارندگی که در استان گیلان داریم اما تنش آبی بالایی در استان وجود دارد، افزود: برای اینکه بتوانیم مشکلات آب منطقه را حل کنیم از طریق قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی (ع) و نیز قرارگاه سازندگی تفاهم نامه ای را امضا کردیم و بیش از ۷۰۰ روستا در این پروژه در دستور کار است.

استاندار گیلان با اشاره به مشکل تصفیه خانه در شهرهای شرق گیلان و راه اندازی تصفیه خانه در این شهرها تصریح کرد: در زمان بارندگی میزان کدورت آن تا ۴۰۰ بوده که توسط فیلتراسیون رفع کدورت می شود، چاه های جایگزین نیز حفاری و آب مورد نیاز تأمین شده تا در آینده هم مشکلی نداشته باشیم.

 


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان