در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

آمار تلخ ابتلا به سرطان در گیلان

۱۴۰۲/۰۸/۳۰ ۱۵:۳۸ کد خبر: 189191
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه سالانه ۲.۵ درصد جمعیت کل استان گیلان به سرطان مبتلا می شوند، گفت: یک دستگاه پت اسکن برای راه اندازی در مرکز آموزشی درمانی رازی رشت در حال خریداری بوده و محل ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، صبح امروز نشست هیئت بازرسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و جمعی از مسؤولان دانشگاه در سالن اجلاس حوزه ریاست برگزار شد. 

محمدتقی آشوبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست با اشاره به ضعف های نظام سلامت استان اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان با ضعف عدیده در زیرساخت به ویژه در فضای فیزیکی مواجه بوده و این نظام سلامت برای عبور از وضعیت کنونی نیازمند توجه ویژه ظرفیت های درون و برون سازمانی است. 

وی با اشاره به اشتغال بیش از دو هزار نفر نیروی شرکتی و حجمی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: ماهانه ۴۰ میلیارد تومان از درآمد اختصاصی دانشگاه علوم پزشکی گیلان جهت حقوق نیروهای شرکتی، پرداخت می شود. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تکلیف شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی برافزایش ۲۰ درصدی ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی گفت: سالانه ۲۰ درصد به دانشجویان موجود افزوده می شود درحالی که فضای آموزشی دانشکده پزشکی گنجایش پذیرش را ندارد و لازم است زیرساخت ها به فوریت توسعه پیدا کند. 

آشوبی با بیان اینکه گیلان تنها استان فاقد بیمارستان جنرال در کشور است، افزود: موافقت احداث یک بیمارستان جنرال ۸۰۰ تخت خوابی از مقام عالی وزارت اخذ شده و علاوه بر آن بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی لاکان رشت در حال آماده سازی است. 

وی با اشاره به فرسودگی فیزیکی نظام بهداشت گیلان گفت: نظام شبکه بهداشت گیلان منسجم و جزو اولین استان ها هستیم اما بسیار فرسوده است. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تلاش های صورت گرفته در جهت افزایش رضایتمندی کارکنان درون و بیرون سازمانی بیان کرد: گیلان علی رغم عقب ماندگی در بخش زیرساخت ها، در پرداخت معوقات پرسنلی و غیر پرسنلی وضعیت مطلوبی در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور دارد. 

آشوبی با بیان اینکه گیلان از استان های پیر کشور است و زادآوری در آن بسیار پایین است، افزود: در راستای قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده سه مرکز درمان ناباروری در رشت، تالش و لاهیجان راه اندازی شده است. 

وی با بیان اینکه گیلان متعلق به گیلانیان نیست و در برخی از اوقات سال جمعیت این استان به بیش از ۱۰ میلیون نفر می رسد، گفت: داشتن جمعیت ثابت و شناور مستلزم داشتن نظام سلامت قوی و منسجم است. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه سالانه ۲.۵ درصد جمعیت کل استان گیلان به سرطان مبتلا می شوند، تصریح کرد: یک دستگاه پت اسکن برای راه اندازی در مرکز آموزشی درمانی رازی رشت در حال خریداری بوده و محل نصب آن نیز در حال آماده سازی است. 

آشوبی هچنین به دیگر اقدامات دانشگاه علوم پزشکی گیلان اشاره کرد و نمایه نام دانشگاه علوم پزشکی گیلان در تایمز، برگزاری سمپوزیم ها، همایش های و کنگره های ملی، تأمین و توسعه صدها تجهیزات پزشکی سرمایه ای و کاهش رسوب پرونده های حقوقی را بخشی دیگر از اقدامات برشمرد. 

پایان پیام/۸۴۰۰۷


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان