انتصاب رسمی مدیرعامل ایسنا، درگذشت یک نویسنده، یادبود فهیمه راستکار، کشف جسد فیلمساز ۴۴ ساله در ساحل، لغو نمایش علی صبوری، خداحافظی با اسلامی ندوشن در یزد، معرفی برگزیدگان جایزه شهید حبیب غنی پور ، ...

به گزارش ایسنا، روز سه شنبه ۳۰ آبان ماه، با حکم هیات امنای جهاد دانشگاهی، محمدمهدی خیرجو رسما به عنوان مدیرعامل خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منصوب شد.

همچنین حسین هاشمی، نویسنده پیشکسوت طنز رادیو، امروز (سه شنبه، ۳۰ آبان ماه) بر اثر بیماری در گذشت.

اولین روز دومین جشنواره سراسری آموزشگاه های آزاد سینمایی نیز برگزار شد و محمدتقی فهیم و مسعود آب پرور از جمله چهره هایی بودند که در این رویداد حاضر شدند.

در خبری هم اعلام شد که یادبود فهیمه راستکار، همزمان با سالروز درگذشت این هنرمند روز جمعه ۳ آذرماه برگزار می شود.

کشف جسد فیلمساز ۴۴ ساله در ساحل

همچنین جسدی که اخیرا در یکی از سواحل شهر نیویورک پیدا شده احتمالا بقایای فیلمساز ایرلندی برنده جایزه امی است که اوایل ماه جاری ناپدید شد.

تئاتری ها خواستار پایان جنگ و کودک کشی شدند

دبیرخانه بیست وهشتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان و انجمن تئاتر کودک و نوجوان خانه تئاتر با انتشار بیانیه ای مشترک در حمایت از کودکان غزه، خواستار پایان جنگ و کودک کشی شدند.

آسیب دیدگی علی صبوری و لغو اجرای «کشتی شیطان»

ضمن این که، نمایش «کشتی شیطان کمدی اکتشافات» که با بازی علی صبوری روی صحنه بود، به دلیل آسیب دیدگی پای این بازیگر برای چند روزی اجرا نمی شود.

بسته محتوایی فلسطین برای انتشار در پلتفرم ها

همچنین ساترا قرار است بسته محتوایی فلسطین را در دو قالب فیلم و سریال در اختیار رسانه های دارای مجوز از این سازمان بگذارد. 

خداحافظی با اسلامی ندوشن در یزد

معرفی برگزیدگان جایزه شهید حبیب غنی پور 

همچنین در این روز، مراسم تشییع و وداع با پیکر محمدعلی اسلامی ندوشن در شهر یزد و ندوشن برگزار شد. 

از سوی دیگر در خبری اعلام شد کتاب «یک دروغ کوچولو» نوشته شکوه قاسم نیا در بخش کودک، کتاب «من و آقای همسایه» نوشته علیرضا متولی در بخش نوجوان و «کتاب خسرو شیرین» نوشته خسرو باباخانی در بخش بزرگسال به عنوان آثار برگزیده جایزه ادبی شهید حبیب غنی پور انتخاب و معرفی شدند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور از اقدام مشترک وزارتخانه های فرهنگ و صمت برای حوزه مد و لباس خبر داد.

کنسرتی از موسیقی شاهکارهای سینما 

ارکستر مجلسی «ورشینا» به رهبری محمود میرزایی در شانزدهمین شب موسیقی ارسباران، پنج شنبه دوم آذرماه ساعت ۲۰ به اجرای موسیقی خواهد پرداخت.

تمدید مهلت شرکت در جشنواره ملی سرود فجر

همچنین مهلت شرکت در نخستین جشنواره ملی سرود فجر تا ۱۰ آذر تمدید شد تا علاقه مندان فرصت ارسال آثار به جشنواره را داشته باشند.

معرفی دبیر یک بخش نورسیده در جشنواره تجسمی فجر

«کاتبان سوره حمد» از جمله بخش هایی است که در دوره جدید به ساختار جشنواره هنرهای تجسمی فجر اضافه شده است؛ دبیر این بخش نیز از سوی دبیرکل شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر معرفی شد.

اختتامیه دوره مربیان عفاف و حجاب

جلسه اختتامیه دوره مربیان تخصصی عفاف و حجاب با تقدیر از نفرات برتر و اهدای گواهی پایان دوره در ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور برگزار شد.

تازه ترین نتیجه مذاکرات عمره اعلام شد

شورای برنامه ریزی بعثه و حج خبر داد که امکان اعزام زائران ایران به عمره در هفته های آینده فراهم می شود. همچنین قرار است قیمت سفر عمره به زودی نهایی شود.

سفر با خودرو بین ایران و ارمنستان آسان تر می شود

ایران و ارمنستان تفاهم نامه همکاری مشترک برای تسهیل سفر گردشگران با خودرو شخصی و تجاری امضا کردند.

می خواهیم گنج نهان ایران را معرفی کنیم

دومین جشنواره ملی تولیدات چندرسانه ای میراث فرهنگی درحالی قرار است از هشتم تا دهم آذرماه به انگیزه معرفی ظرفیت های تاریخی و فرهنگی ایران برپا شود که قزوین میزبان این جشنواره است و استقبال کودکان و نوجوانان از این جشنواره به راه اندازی «پویش ملی میراث بانان کوچک» منجر شده است. 

کشف اتفاقی یک گنجینه به جای سیب زمینی

و سکه های کمیاب با فلزیاب 

در نهایت این که، کشف اتفاقی سه اثر تاریخی متعلق به مصر باستان در اسکاتلند به کشف مجموعه بزرگی از آثار تاریخی در این کشور منجر شد و فردی در انگلستان با استفاده از دستگاه فلزیاب سکه های قرن دوازدهمی را کشف کرد.

پیشنهادهایی برای خواندن:

یک درخواست برای سعه صدر بیشتر برای دیدن برخی از فیلم ها

فیلم جدید «بورن» ساخته می شود

طلسم اسکاری «بردلی کوپر» می شکند؟

عسگرپور: می گویند درهای صداوسیما باز است اما نیست

شب هژیر مهرافروز در تالار وحدت

 نه به بن کتاب!

چرا گردشگران باید از دیدن ایران تعجب کنند؟

با جان و دل بازی در «ترور» را پذیرفتم

روایت گلعلی بابایی از یک حسرت شهید همدانی

مردی که حال یک شهر تاریخی را خوب کرد

انتهای پیام 

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان