استاندار گیلان با تأکید بر حمایت مادی در کنار حمایت معنوی گفت: با جدیت در شورای اداری کشور از اِعمال فوق العاده خاص پرستاران دفاع خواهم کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، اسدالله عباسی استاندار گیلان پیش ازظهر امروز در آیین تجلیل از پرستاران استان در سالن همایش های فراجا رشت با تقدیر از تلاش های این قشر اظهار کرد: تلاش های کادر پرستاری در تمامی دوران ها از جمله دوران دفاع مقدس و کرونا بر همگان آشکار است و در تمامی این ایام، ایثار و گذشت را از این قشر زحمتکش و دلسوز مشاهده کردیم.

وی با اذعان به اینکه پرستاران اضطراب و استرس را تبدیل به آرامش می کنند، افزود: بسیاری از بیماران وقتی پرستاری را بر بالین خود می بینند آرامش می گیرند. 

عضو شورای عالی اداری کشور با تأکید بر اینکه باید در کنار جنبه معنوی حمایت از پرستاران به جایگاه مادی و معیشتی پرستاران نیز اهمیت قابل بود، گفت: با جدیت در شورای اداری کشور از اعمال فوق العاده خاص پرستاران دفاع خواهم کرد. 

استاندار گیلان به اهمیت اعتماد بیمار به پرستار اشاره کرد و افزود: برخی بیماران گاها به نزدیکترین افراد خانواده خود اعتماد ندارند اما به پرستاران بسیار زود و به نیکی اعتماد می کنند و این یک سرمایه بسیار ارزشمند است. 

«پرستاران» اهالی عاطفه و تلاش

آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان نیز پرستاران را اهالی عاطفه و تلاش دانست و اظهار کرد: تلاش مجاهدانه پرستاران را درک و ستایش می کنم. 

وی با بیان اینکه توجه به جامعه پرستاری در نظام اسلامی یک راهبرد است، افزود: در روایات دینی اگر کسی یک شب بر بالین بیماری بایستید در قیامت با حضرت ابراهیم علیه السلام محشور می شود. 

نماینده ولی فقیه در استان گیلان، اولین شخیصه پرستار را عشق خدمت به مردم برشمرد و گفت: ماندن در کنار پرستار از نخستین شخیصه های پرستار است که برای آن ثواب بسیاری است. 

فلاحتی، داشتن عاطفه را دومین ویژگی پرستار برشمرد و افزود: بیمار وقتی عارضه ای برایش حادث می شود اول پرستار را بر بالین خود می خواهد و این حاوی پیام است. 

نماینده ولی فقیه در استان گیلان، مانایی کار پرستاری را دیگر شخیصه پرستاران برشمرد و گفت: کسی که مدتی را در بستر بیماری خدمات درمانی دریافت می کند تا زمانی که بهبود پیدا می کند از پرستاران به عنوان فرشتگان نجات یاد می کنند. 

فلاحتی همچنین بر پرهیز از زودرنجی، ابراز دینداری در محیط کار و همچنین حفظ آرامش مردم در حین مواجه با پرستاران تاکید کرد.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان