در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان با بیان اینکه از امروز شاهد وزش باد گرم در استان بودیم، گفت: متاسفانه در اراضی جنگلی و ارتفاعات ۹ شهرستان استان گیلان شاهد وقوع حریق بودیم که حدود ۶۰ هکتار از ...

محمدرضا حق بین سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان دقایقی پیش در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه از امروز شاهد وزش باد گرم در استان بودیم، اظهار کرد: طبق اعلام هشدار نارنجی هواشناسی همه مسوولین استان گیلان در حالت آماده باش هستند تا در صورت بروز مشکل سریعا اقدام لازم انجام شود.

وی با بیان اینکه از ظهر امروز چندین نقطه گیلان دچار حریق شد، گفت: از ساعت ۱۴ امروز روستاهای چوبر و کله سرا تالش دچار حریق شد که بعد از ۲ ساعت و با کمک نیروهای مردمی و امدادی حریق مهار شد ولی یک و نیم هکتار از اراضی آن منطقه در آتش سوخت.

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان با بیان اینکه در رودبار نیز چند نقطه دچار حریق شد، افزود: روستاهای خولک، رشته رود و شرکده شهرستان رودبار بعد تلاش مستمر نیروهای امدادی و مردمی اطفاء حریق شد و خوشبختانه در آن منطقه موردی وجود ندارد.

حق بین با اشاره به وقوع حریق ر مناطق جنگلی فومن و اطفا کامل آن بیان کرد: اراضی کیاکلایه لنگرود نیز در نقطه ای کوچک حریق ایجاد شده بود که این حریق نیز در کوتاه ترین زمان ممکن اطفا و از سرایت به دیگر مناطق جلوگیری شد.

وی با بیان اینکه روستای کاشکی سیاهکل نیز از دیگر مناطقی است که دچار حریق شده و تلاش برای اطفا کامل حریق ادامه دارد، گفت: روستای اسبراهان سیاهکل نیز امروز دچار حریق شده بود که خوشبختانه حریق در این نقطه نیز مهار شده و همچنین حریق در پارک ملی بوجاق آستانه اشرفیه نیز در حال اطفا می باشد.

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان با بیان اینکه روستای چره پشت ماسال نیز از ساعت ۱۶ عصر امروز دچار حریق شد، افزود: راه دسترسی مناسب در برخی از مناطق آتش گرفته در سطح استان وجود ندارد ولی با همه مشکلات موجود، تلاش برای اطفا حریق در ارتفاعات ماسال ادامه دارد.

حق بین با اشاره به جزئیات بیشتر حریق جنگلی در مناطقی از استان گیلان بیان کرد: اغلب حریق ها در نقاط کور، صعب العبور و غیرقابل دسترس خودرویی بوده ازجمله ارتفاعات بوده و به دست گروه های مردمی، جنگلبانان و نیروهای امدادی و بسیجی در حال اطفا هستند.

به گفته وی، متاسفانه در اراضی جنگلی و ارتفاعات ۹ شهرستان استان گیلان شاهد وقوع حریق بودیم که حدود ۶۰ هکتار از اراضی جنگلی و ارتفاعات این استان طی ۴۸ ساعت گذشته تاکنون در حریق سوخت.

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان با تقدیر از گروه های مشارکت کننده در اطفا حریق مناطق جنگلی تصریح کرد: نیروهای مردمی از روز گذشته تاکنون در مناطق جنگلی حضور دارند و نیاز هست مشارکت همه دستگاه های متولی و مسوول و همچنین شمار گروه های مردمی در این اطفا به سبب صعب العبور بودن بااحتیاط افزایش پیدا کند.

پایان پیام/۸۴۰۰۸


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان