در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

در اثر وزش باد شدید و گرم در شهرستان شفت، بخشی از جنگل های بالادست و صعب العبور این شهرستان طعمه حریق شده و قرار است مدیریت میدانی بحران به دست استاندار گیلان بیفتد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، در پی وزش باد گرم شدید در گیلان به ویژه شهرستان شفت از دو روز گذشته، بخش وسیعی از اراضی جنگلی طعمه حریق شد. 

آتش در جنگل های سمت امامزاده اسحاق (ع) از صبح دیروز شروع شده بود که توسط نیروهای منابع طبیعی شهرستان شفت تا شب گذشته مهار شد. 

حضور حداقل ۱۰ گروه اطفا حریق در جنگل های درگیر آتش سیاهمزگی

علاوه بر امامزاده اسحاق، آتش سوزی سمت جنگل های سیاهمزگی در این شهرستان نیز از بعدازظهر روز گذشته آغاز شد و چون این منطقه در بالاترین نقطه کوه واقع شده بود، دسترسی به آن و بردن تجهیزات سخت بود اما از صبح امروز، حدود ۱۰ گروه شامل نیروهای مردمی، منابع طبیعی و هلال احمر با امکانات قابل حمل نظیر کوله پشتی تجهیزات و کپسول آتش نشانی و غیره وارد منطقه شدند. 

دست کم ۱۰ هکتار جنگل سوخته است

مهدی نقدی فرماندار شهرستان شفت از حریق دست کم حدود ۱۰ هکتار از جنگل های سیاهمزگی شفت خبر داده و گفت که آسیبی به تنه درخت ها وارد نشده ولی بیشتر علف های جنگل سوخته است. 

پیکار سخت مردم و آتش در جنگل های سیاهمزگی

اما از یک سو آتش گسترده و از سوی دیگر وزش باد و ناکافی بودن نفرات و تجهیزات برای اطفای حریق جنگل، کار برای حافظان جنگل بسیار سخت شده و لحظه به لحظه میزان آتش سوزی هرچند به صورت سطح در حال گسترش است. 

آتش سیاهمزگی استان را به ییلاقات کشاند

حریق گسترده جنگل های سیاهمزگی و پیشرفت قابل ملاحظه آن، استاندار گیلان را به پای جنگل های سیاهمزگی کشاند تا مدیریت میدانی بحران پیش آمده با تمامی ظرفیت های موجود پای کار بیاید. 

به گفته فرماندار شفت، دستور ارسال بالگرد به منطقه سیاهمزگی شفت صادر شده و اعضای ستاد بحران استان نیز در شهرستان حضور دارند. 


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان