تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت و سپاه قدس گیلان در حوزه انجام اقدامات پژوهشی و دانش بنیان به امضا رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، عصر امروز تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت و سپاه قدس گیلان با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، معاون دانش و پژوهش سپاه قدس گیلان در حوزه انجام اقدامات پژوهشی و دانش بنیان به امضا رسید. 

محمد دوستدار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان در حاشیه این مراسم و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه باید از ظرفیت پژوهشی تمامی دستگاه ها و نهادها در راستای حل مشکلات استان استفاده شود، اظهار کرد: این تفاهم نامه  با هدف استفاده بهینه از ظرفیت های موجود و توانایی علمی، پژوهشی و آموزشی همکاری مشترک میان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت و معاونت دانش و پژوهش سپاه قدس گیلان منعقد شد. 

وی با اشاره به اهداف امضای تفاهم نامه میان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت و سپاه قدس گیلان گفت: ایجاد همکاری متقابل در زمینه های علمی، پژوهشی و آموزشی با درنظر گرفتن کلیه منابع و امکانات طرفین اعم از علمی، فنی، تولیدی، نیروی انسانی و اطلاعات، تجربه و تخصص آنان از جمله مهم ترین اهداف این تفاهم نامه است. 

به گفته رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان، بهره مندی از توانمندی های طرفین، همکاری در طرح های تحقیقاتی مشترک، حمایت و همکاری در تجاری سازی طرح های تحقیقاتی و فناورانه مخترعین بسیجی، برگزاری همایش ها و کارگاه های مشترک، همکاری در خصوص تألیف و انتشار کتب و نشریات علمی، پژوهشی و آموزشی، استفاده از ظرفیت دانشجویان دانشگاه در اجرای پروژه ی کسر خدمت سربازی (در قالب سرباز نخبه) از دیگر اهداف این تفاهم نامه است. 

دوستار با تاکید بر لزوم توجه به انجام کارهای پژوهشی در راستای حل مشکلات گیلان در حوزه های مختلف بیان کرد: در گیلان شرکت های دانش بنیان و واحدهای پژوهشی وجود دارد که نخبگان گیلانی با فعالیت در این واحدها به راحتی قادرند بخش اعظمی از مشکلات گیلان را برطرف کنند. 

به گزارش فارس، مدت تفاهم نامه امضا شده میان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت و سپاه قدس گیلان به مدت سه سال خواهد بود که در طی این مدت نمایندگان طرفین بر اجرای دقیق آن نظارت خواهد داشت. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان