در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

معاون اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری سازمان انرژی اتمی ایران اینکه تجاری سازی محصولات فرعی سازمان انرژی اتمی در دولت سیزدهم به نتیجه رسید، افزود: اگرچه پیش از آن نیز کارهایی انجام می شد اما همه ...

شهرام ملازاده امروز ۱۱ آذرماه در آیین افتتاح پنجاه وپنجمین نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت هسته ای در دانشگاه شهید باهنر کرمان اظهار کرد: دانش هسته ای یکی از علومی است که در لبه فناوری قرار دارد و موتور پیشران برای سایر علوم است.

وی با اشاره به برپایی نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته ای افزود: در این نمایشگاه در سه بخش و در قالب ۲۰ غرفه دستاوردهای هسته ای ایران به نمایش گذاشته شده است.

ملازاده با بیان اینکه تجاری سازی محصولات فرعی سازمان انرژی اتمی در دولت سیزدهم به نتیجه رسید، افزود: اگرچه پیش از آن نیز کارهایی انجام می شد اما همه پروژه ها در مرحله طرح و مقاله پیش می رفت که در دو سال اخیر تمام مقالات و طرح های تحقیقاتی که می توانست به نتیجه برسد و محصولاتی را تا مرحله تجاری سازی پیش ببرد به صورت شرکت در حوزه های مختلف تأسیس شد که یک نمونه آن شرکت پلاسما است که در سه حوزه پزشکی، محیط زیست و سم زدایی از محصولات کشاورزی فعالیت می کند و به زودی نخستین کارخانه پلاسما برای دفع سموم پسته در استان کرمان افتتاح می شود.

معاون سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به برپایی نمایشگاه های تخصصی دستاوردهای صنعت هسته ای در استان ها، اظهار کرد: سیاست اصلی این نمایشگاه ها جهاد تبیین است و سعی کردیم در قالب نمایشگاه های مختلف مردم را با دستاوردهای سازمان انرژی اتمی آشنا کنیم و این نمایشگاه بهترین محل برای بازدید دانشجویان، اساتید و نخبگان از آخرین دستاوردهای سازمان است که از سوی جوانان و نخبگان ایران و در سایه تحریم های ظالمانه علیه کشور به دست آمده است.

انتهای پیام


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان