اعلام فیلم های پرفروش آذرماه و آمار هفتگی فروش تئاترهای دولتی، توضیحی درباره ماجرای تغییر مدیرعامل خانه سینما، حضور ۴ اثر ایرانی در جشنواره فیلم کودک المپیا، معرفی ۱۰ فیلم برتر سال، سریال جدیدی از شهاب ...

به گزارش ایسنا، روز شنبه یازدهم آذرماه، فیلم های پرفروش سینما در آذرماه معرفی شدند؛ ضمن این که در ۱۰ روز اول آخرین ماه پاییز سال ۱۴۰۲، فیلم های سینمایی روی پرده با میزبانی از بیش از یک میلیون نفر تماشاگر، حدود ۵۳ میلیارد تومان بلیت فروختند.

در خبری هم آمار هفتگی فروش و تماشاگران نمایش های به صحنه رفته در مجموعه تئاتر شهر و تالار هنر تا پایان روز جمعه ۱۰ آذرماه سال ۱۴۰۲ مشخص شد.

اظهارات عسگرپور درباره چالش های خانه سینما و تغییر مدیرعامل

محمدمهدی عسگرپور درباره ثبت صنوف خانه سینما در سامانه وزارت ارشاد و چالش های پیش روی این نهاد صنفی و ماجرای تغییر مدیرعامل خانه سینما سخن گفت.

در تئاتر شهر چه خبر است؟

همچنین برنامه اجراهای آذرماه تالارهای نمایشی مجموعه تئاترشهر با میزبانی از ۹ نمایش صحنه ای و محیطی اعلام شد.

۴ اثر ایرانی در جشنواره فیلم کودک المپیا

جشنواره بین المللی فیلم کودک المپیا در کشور یونان میزبان نمایش آثار بلند و کوتاه ایرانی خواهد بود.

۱۰ فیلم برتر سال را بشناسید

افزون بر این ها، مجله معتبر فرانسوی «کایه دو سینما» همزمان با آغاز آخرین ماه میلادی، فهرستی از ۱۰ فیلم برتر سال را به انتخاب نویسندگان و منتقدانش منتشر کرد.

«گناه فرشته» شهاب حسینی جایگزین «زخم کاری»

با پایان سریال «زخم کاری»، سریال دیگر شبکه نمایش خانگی، «گناه فرشته» با بازی شهاب حسینی قرار است از ابتدای دی ماه پخش خود را آغاز کند.

نامه عاشقانه منتشرنشده «جلال» به «سیمین» + عکس

در ادامه، تعدادی عکس و دست نوشته از جلال آل احمد که کمتر منتشر شده یا منتشر نشده، همزمان با سالگرد تولد صدسالگی این نویسنده در ایسنا منتشر شد؛ از جمله نامه عاشقانه ای از جلال به سیمین دانشور، همسرش.

پاسخ به  مشکلات پیشکسوتان حوزه هنر 

تدوین سند ساماندهی «تبلیغات در فضای مجازی» 

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه اختتامیه نمایشگاه هنرمندان پیشکسوت عرصه تجسمی در گفت وگویی با ایسنا شرکت کرد و به تشریح ارزیابی معاونت هنری از مشکلات پیشکسوتان حوزه هنر پرداخت.

ضمن این که مدیرکل تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تدوین سند ساماندهی تبلیغات در عرصه فضای مجازی با فرایند تسهیل گری خبر داد.

یک منو پاییزی از کنسرت ها

تمدید مهلت شرکت در جشنواره تجسمی فجر

سالن های کنسرت پایتخت در واپسین روزهای پاییز نزدیک به ۴۰ کنسرت را میزبانی خواهند کرد که در این گزارش مروری بر آن ها داشتیم. 

در ادامه، فرصت ثبت نام در شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به دلیل افزوده شدن رشته های جدید از سوی دبیرخانه این رویداد هنری تمدید شد.

شاهکار گمشده پس از چند دهه پیدا شد

کشف چند شمشیر باستانی و سکه های سبزشده 

مقام های ایتالیایی یک نقاشی گمشده اثر «ساندرو بوتیچلی» را در خانه یک خانواده ایتالیایی پیدا و توقیف کردند.

از سوی دیگر، هزاران سکه قرون وسطایی به همراه هفت شمشیر عصر برنز در آلمان و مجموعه بزرگی از سکه های ۲۰۰۰ساله  در یکی از معبدهای واقع در پاکستان کشف شدند.

پیشنهادهایی برای خواندن:

فروش «عامه پسند» دور از انتظار بود

جشنواره دریای سرخ ستاره ها را به عربستان آورد

یک جایزه و چند مدعی سرسخت

«نون خ» جدید پُرقدرت تر است

چهره همیشه جنجالی!

نقاشی های مشهوری که اشتباه نصب شدند!

ببینید/ پدربزرگ درامرهای ایران پس از ۴۰ سال به صحنه بازگشت

روسیاهیِ بازار شیراز!

مقابله به مثل برای تحقق استراتژی بازدارندگی

محمود کریمی در چیذر می ماند؟

انتهای پیام 

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان