مراسم یادبود پروانه معصومی با انتقادات عسگرپور، اکران ۴ فیلم جدید از نیمه آذرماه، برگزاری یادبودهایی برای داریوش مهرجویی و لی لی افشار، انتشار آلبوم موسیقی «قاسم هنوز زنده است»، اجرای کنسرتی با معرفی ...

به گزارش ایسنا، روز یکشنبه ۱۲ آذرماه، مراسم یادبود پروانه معصومی (بازیگر سینما و تلویزیون) در مسجد بلال صدا و سیما برگزار شد و محمدمهدی عسگرپور، مدیرعامل خانه هنرمندان در این مراسم از دوقطبی هایی که در پی مرگ برخی هنرمندان شکل می گیرد، انتقاد کرد.

اکران ۴ فیلم جدید از نیمه آذرماه

قرارداد سرگروهی فیلم های «ویلای ساحلی»، «ضد»، «ورود و خروج ممنوع»، «مسافری از گانورا» و «پالایشگاه» برای اکران عمومی ثبت شد و اکران شان از چهارشنبه ۱۵ آذر در سینماهای سراسر کشور آغاز خواهد شد. 

بیشتر بخوانید:

از بازگشت کیانوش عیاری تا فیلمی از یک روحانی

یادبودی برای داریوش مهرجویی

انجمن منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی ایران مراسمی برای یادبود داریوش مهرجویی در قالب تحلیل و بررسی سینمای این فیلمساز در روز  سه شنبه ۱۴ آذرماه برگزار می کند.

ماجرای حمله ببر به عوامل برنامه تلویزیونی به کجا رسید؟

یکی از عوامل برنامه «در استان» شبکه تهران که روز گذشته هنگام تهیه گزارش از باغ وحش صفادشت مورد حمله یکی از ببرهای این باغ وحش قرار گرفته و مجروح شده بود، پس از انجام عمل جراحی در شرایط جسمی بهتری قرار داد.

انتشار یک آلبوم موسیقی «قاسم هنوز زنده است»

در ادامه، نسخه دیجیتالی آلبوم «قاسم هنوز زنده است» با هنرنمایی جمعی از فعالان عرصه موسیقی منتشر شد. آلبوم «قاسم هنوز زنده است» اثری از علیرضا افتخاری، صادق آهنگران، غلامرضا صنعتگر و با آهنگسازی امیر حقیقت، امیرحسین سمیعی، محمدرضا چراغعلی، عماد توحیدی ، سعید چاووشی، سامان مهدوی، نادر طاهری و میلاد بیضاست.

یادبود لی لی افشار 

مراسم یادبود لی لی افشار (نوازنده برجسته گیتار کلاسیک) ۱۷ آذرماه، ساعت ۱۸ در خانه هنرمندان برگزار خواهد شد.

اجرای کنسرتی با معرفی هنرمندان جوان

در خبری هم اعلام شد که در راستای حمایت از هنرمندان جوان عرصه موسیقی ایرانی، تالار رودکی به مدت دو شب، ۱۶ و ۱۷ آذرماه میزبان نوازندگان جوان کمانچه در قالب پروژه «در پی آن آشنا» خواهد بود.

مزایده ۸۰ بنای تاریخی

همچنین مدیرعامل صندوق توسعه و احیا از مزایده ۸۰ بنای تاریخی برای احیا و بهره برداری خبر داد و با این توضیح که واگذاری بناهای نفیس به معنای فروش آنها نیست، تاکید کرد: با واگذاری این بناها نمی خواهیم خرج کشور را بدهیم. بناهایی هم که به مزایده گذاشته می شوند جزء نفیس ها نیستند و فهرست چالش برانگیزی برای مزایده نداریم.

اسناد کاخ سعدآباد چه شد؟

موزۀ اسناد و مدارک تاریخی سعدآباد درحالی تخلیه و اسناد آن جمع آوری و منتقل شده است که مدیر این مجموعه از انتقال دفتر خود به ساختمان این موزه خبر داده و دلیل آن را «احصاء اموال موزه اسناد» اعلام کرده و گفته است: «ده ها هزار سند تاریخی در اختیار امین اموالی بوده که هیچ کدام را ثبت نکرده است.»

پیشنهادهایی برای خواندن:

کنسرت رفتن در ایران چقدر آب می خورد؟

زنی ترک زبان که روی فارسی غیرت دارد

هشداری جدی نسبت به بلاتکلیفی هزاران هنرمند

«ویل اسمیت» در عربستان از پروژه جدید سینمایی خود گفت

چرا عربستان به سینما اهمیت داد؟

حراج تابلویی که نقاش دربار از ملکه کشید

عکاس مجادله معروف نیکسون و خروشچف کیست؟

نظرسنجی ایسپا درباره مرجعیت خبری صداوسیما

داستان عکس سیدحسن نصرالله و سه آقازاده

انتهای پیام 

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان