بیت کوین از مرز ۴۲ هزار دلار گذشت

۱۴۰۲/۰۹/۱۴ ۱۹:۲۶ چاپ کد خبر: 189730
ایتنا - بهای بیت کوین روز دوشنبه ۴ دسامبر (۱۳ آذر) برای مدت کوتاهی از مرز ۴۲ هزار دلار گذشت و به بالاترین حد در ۲۰ ماه گذشته رسید.


این افزایش در حالی روی می‌دهد که از احتمال کاهش نرخ بهره نشانه‌هایی دیده شده و گمانه‌زنی‌ها در مورد تشکیل نخستین صندوق‌های قابل معامله بیت‌کوین در بورس بالا گرفته است، چیزی که می‌تواند سرمایه‌گذاران سنتی بازار سهام را به بازار رمزارزها سوق دهد.

آخرین باری که بیت‌کوین در چنین سطح قیمتی قرار داشت، پیش از آوریل سال ۲۰۲۲ بود. بیت‌کوین با ثبت ۴۲ هزار و ۲۸۸ دلار میزان رشد قیمتش در سال ۲۰۲۳ را به ۱۵۲ درصد رساند. پس از آن، ارزش بیت‌کوین نوسان داشت و اندکی کاهش یافت تا اینکه روز سه‌شنبه به ۴۱ هزار و ۵۰۰ دلار رسید.

سود بیت‌کوین به افزایش سهام شرکت‌های مرتبط با رمزارزها و همچنین صندوق‌های قابل‌معامله در بورس ایالات متحده منجر شد.

رویترز در گزارش دیگری به نقل از کارشناسان بازار رمزارز، صعود قابل‌توجه بیت‌کوین را به «تلاقی عواملی» ربط می‌دهد که در مجموع زمینه را برای آن فراهم کرده است.

در مورد اینکه سازوکار نظارتی اوراق بهادار ایالات متحده ممکن است به‌زودی یک صندوق قابل‌معامله بیت‌کوین را تایید کند، خوش‌بینی گسترده‌ای وجود دارد. در آن‌ صورت، بازار بیت کوین به روی میلیون‌ها سرمایه‌گذار دیگر گشوده می‌شود.

به گفته کارشناسان ارزهای دیجیتال، کاهش تورم احتمالا بانک‌ مرکزی‌ها را به سمت کاهش نرخ بهره سوق خواهد داد؛ آنچه می‌تواند دارایی‌های پرمخاطره را جذاب‌تر کند.

دیگر سرمایه‌گذاری‌های پرمخاطره‌تر و حساس به نرخ بهره مانند طلا نیز طی چند هفته گذشته به‌شدت افزایش یافته‌اند. زیرا بازارها انتظار دارند بانک مرکزی ایالات متحده از اوایل سال ۲۰۲۴ کاهش نرخ بهره را آغاز کند.

بهای بیت‌کوین هنوز با رکوردش در سال ۲۰۲۰ فاصله زیادی دارد؛ زمانی که تا حدود ۶۹ هزار دلار بالا رفت اما به‌تدریج سقوط کرد و در دسامبر ۲۰۲۲ به حدود ۱۵ هزار دلار رسید.
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان