رییس سازمان حفاظت محیط زیست به همراه اصحاب رسانه استان البرز از نیروگاه "منتظرقائم" و مخازن پلمب شده مازوت این نیروگاه بازدید کردند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی سلاجقه؛ معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در دور دوم سفر استانی ریاست محترم جمهور و هیئت دولت به استان البرز و در جریان بازدید سرزده از نیروگاه منتظرقائم جهت راستی آزمایی از گزارش های سازمان مبنی بر عدم مازوت سوزی این نیروگاه از مخازن پلمب شده مازوت آن بازدید کردند.

این برنامه در ادامه رویداد نظارت میدانی اصحاب رسانه که چهارشنبه هفته گذشته توسط روابط عمومی سازمان برنامه ریزی و اجرا شده بود، برگزار شد که طی آن خبرنگاران از پلمب بودن نیروگاه بعثت تهران اطمینان حاصل کردند.

نظارت اصحاب رسانه بر "نیروگاه بعثت تهران"؛ خبری از مازوت سوزی نبود

این بازدید با حضور بیش از 10 خبرنگار استانی انجام گرفت و عدم مازوت سوزی این نیروگاه تأیید شد، به این ترتیب نیروگاه "منتظرقائم" که هفته های گذشته از سوی برخی از اعضای شورای شهر به عنوان نیروگاه های اطراف تهران و متهم اصلی آلودگی هوای تهران معرفی می شد، از مازوت سوزی تبرئه شد.

در این بازدید میزان آب برداشتی و سیستم تصفیه پساب و همچنین پیشنهادات تغییر سیستم نیروگاه برای جلوگیری از مصرف زیاد آب و جلوگیری از مازوت سوزی با حضور مالک نیروگاه مورد بررسی گرفت. مازوت سوزی آدرس غلط آلودگی هوای تهران و شهرهای بزرگ است و برخی از افرادی که اطلاعات نادرست در این زمینه دارند، تنها جهت استفاده نادرست از افکار عمومی به این شایعات دامن می زنند.

طبق بررسی ها و مستندات موجود مازوت سوزی در اوج سرما و افزایش مصرف گاز و تنها در برخی موارد برای تأمین نیاز مردم به برق و انرژی صورت می گیرد و کمترین تأثیر را در آلودگی هوا دارد و این درحالی است که در هفته های گذشته سرمای هوا و مصرف گاز در شرایطی نبوده است که با کمبود سوخت گاز در کشور مواجه شویم که نیروگاه ها مجبور به استفاده از سوخت مازوت برای تولید برق باشند.

به گزارش روابط عمومی سازمان محیط زیست و مطابق اعلام کارشناسان این سازمان، متهم اصلی آلودگی هوای شهرهای بزرگ عدم اسقاط خودروهای فرسوده و کمبود حمل ونقل عمومی است که این امر نیازمند توجه ویژه به زیرساخت ها در کلان شهرهای کشور است.

انتهای پیام/+

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان