استاندار گیلان با اشاره به اهمیت اتصال کریدور شمال به جنوب در گسترش روابط ایران با روسیه گفت: خط ریلی رشت _ کاسپین _ آستارا پازل کریدور شمال به جنوب را تکمیل می کند و شاهرگ حیاتی ارتباط ایران با روسیه است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، اسدالله عباسی استاندار گیلان امروز در جریان سفر به روسیه و در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی های گردشگری استان ها و جمهوری های این کشور و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اشتراکات فرهنگی بسیاری میان ایران و به ویژه گیلان با استان های قفقاز، داغستان و اتوکیای شمالی وجود دارد. 

وی با اشاره به اهمیت اتصال کریدور شمال به جنوب در گسترش روابط ایران با روسیه افزود: خط ریلی رشت _ کاسپین _ آستارا پازل کریدور شمال به جنوب را تکمیل می کند و شاهرگ حیاتی ارتباط ایران با روسیه است. 

استاندار گیلان با اشاره به استقبال کم نظیر طرف روسی در برقراری روابط با ایران از طریق این استان بیان کرد: استان های قفقاز، داغستان و اتوکیای شمالی در بُعد فرهنگی بسیار نزدیک با گیلان هستند و این مهم، عاملی برای رقبت آنان به گسترش روابط ایران و گیلان به شمار می آید. 

عباسی با تاکید بر لزوم بسترسازی برای توسعه زیرساخت های تجاری و اقتصادی گفت: باید زیرساخت های تجارت در بخش های شیلاتی، کشاورزی و دامداری با کشورهای حاشیه خزر فراهم شود. 

وی با بیان اینکه روس ها به ویژه منطقه اتوکیای شمالی مشتاق سفر به ایران هستند، افزود: با افتتاح خط ریلی رشت _ کاسپین _ آستارا زمینه های سفر های دو طرفه ایران و روسیه تقویت می شود. 

به گزارش فارس، تیم اقتصادی گیلان در ادامه سفر به روسیه بعد از مسکو به آستاراخان و جمهوری داغستان سفر می کنند. 

استاندار گیلان و تیم همراه به منظور امضای تفاهم نامه همکاری چندجانبه، بررسی آخرین روند کریدور شمال به جنوب و راه آهن رشت_ آستارا و دیدار با معاون وزیر راه دولت روسیه به این کشور سفر کرده اند. 

از دیگر برنامه های سفر هیئت اعزامی اقتصادی و سیاسی گیلان به کشور روسیه، رایزنی با مسئولان مربوطه در راستای توسعه زیرساخت های بندری و مسائل مربوط به حمل ونقل دریایی، زمینی و ریلی استان است. 

استاندار گیلان به همراه هیئت اقتصادی اعزامی از گیلان در دیدار با تجار گیلانی و روسی به دنبال رفع محدودیت ها و مشکلات گمرکی و همچنین ایجاد شرایطی به منظور تسهیل در توسعه محصولات کشاورزی است تا تجار با هدف گذاری منطقی بتوانند محصولات و تولیدات خود را با هزینه کم، بسته بندی مناسب و قابل رقابت در بازارهای جهانی Five روسیه عرضه کنند. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان