در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

مدیرکل هواشناسی گیلان از کاهش محسوس دما مناطق مختلف استان طی روزهای آیند خبر داد و گفت: طی چهارشنبه و پنجشنبه، بارش باران و در ارتفاعات بارش شدید برف پیش بینی می شود.

محمد دادرس مدیرکل هواشناسی گیلان امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به آخرین وضعیت آب وهوای گیلان، اظهار کرد: بر اساس هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی گیلان (جهت اقدام ضروری)، از ظهر چهارشنبه تا بعدازظهر پنجشنبه (۲۲ تا ۲۳ آذر) با تقویت ناپایداری و موج هوای سرد در منطقه، بارش ها در استان تشدید می شود. 

به گفته وی، طی این مدت ابرناکی و مه آلود شدن هوا، بارش باران (برخی مناطق شدید، موقتی خیلی شدید)، وزش باد شدید، رعدوبرق و در ارتفاعات بارش شدید برف پیش بینی می شود. 

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به تقویت جریانات سردشمالی و برودت هوا، از کاهش محسوس دما مناطق مختلف استان طی روزهای آیند خبر داد. 

دادرس برای برخی مناطق استان به ویژه سواحل و ارتفاعات، وزش باد شدید تا خیلی شدید نیز پیش بینی کرد و افزود: به سبب شدت بارش ها، آب گرفتگی و اختلال در تردد، بالاآمدن آب و طغیان رودخانه ها، جاری شدن سیلاب و روان آب، رانش و لغزش زمین، شکستن و سقوط درختان و خسارت به سازه ها و ابنیه مورد انتظار است. 

وی همچنین توصیه کرد تا تمهیدات لازم جهت اجتناب افراد و اشخاص از استقرار و تردد در حاشیه رودخانه ها و همچنین برپایی چادرهای مسافرتی لحاظ شود. 

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره اختلال در تردد و آب گرفتگی طی روزهای پیش رو، گفت: از رفت وآمدهای غیرضروری در جاده ها، معابر و خیابان ها توصیه می شود مردم اجتناب کنند. 

دادرس با اشاره به احتمال بارش برف در نواحی کوهستانی استان نیز توصیه کرد تا مردم از تردد غیرضروری در جاده های کوهستانی استان و گردنه های مواصلاتی به استان های مجاور اجتناب کرده و در صورت ضرورت، تجهیزات ایمنی و گرمایشی لازم به همراه داشته باشند. 

به گفته وی، با توجه به بارش برف شدید و وزش باد شدید در ارتفاعات و مناطق کوهستانی استان، کولاک و احتمال وقوع بهمن پیش بینی می شود و بنابراین از صعود به ارتفاعات استان و جابجایی عشایر کوچ رو جدا خودداری شود. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان