رئیس شورای شهر رشت با اشاره به حضور خود به همراه شهردار رشت در سفر به روسیه گفت: در دیدار با مدیریت شهری آستراخان مقرر شد، برنامه های عملیاتی برای تقویت مراودات شهری رشت و آستراخان هر چه سریعتر تدوین و با ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سامانه «فارس من» خبرگزاری فارس، سامانه ای برای ثبت و پیگیری مطالبات مردمی است که طی سال های اخیر راه اندازی شده و خادمان رسانه ای مردم در آن متعهد شده اند تا در سریع ترین زمان موضوع ثبت شده مردم را پیگیری و به اطلاع آن ها برسانند. 

اخیراً مطالبه ای با عنوان «دستاورد حضور رئیس شورا و شهردار رشت به روسیه چه بود؟ » در سامانه فارس من ثبت شد که در آن مطالبه گر مطرح کرده بود: شهردار و رئیس شورای شهر رشت با استاندار و دیگر مسئولین استانی سفری به روسیه انجام دادند سوال این است که چه دلیلی برای حضور شورا و شهردار در این جلسه بود و دستاورد این حضور در روسیه برای رشت چه می تواند باشد؟ 

محمد حسین واثق کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت که به همراه شهردار رشت و در قالب هیئتی به ریاست استاندار گیلان به کشور روسیه سفر کرده بودند در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اینکه استفاده از فرصت های سرمایه گذاری در این سفر مورد توجه بود، اظهار کرد: در این راستا به همراه رحیم شوقی شهردار رشت با مجموعه مدیریت شهری در شهر آستراخان روسیه دیدار و به لزوم گسترش دیپلماسی شهری، اقتصادی و بهره مندی از ظرفیت های تاریخی و غیره تاکید شد. 

وی با بیان اینکه در این دیدار چگونگی توسعه تعاملات تجاری و اقتصادی ما بین این ۲ شهر بررسی شد، افزود: همچنین در این نشست به موضوع خواهرخواندگی شهرهای رشت و آستراخان اشاره و به لزوم توجه بیشتر به ظرفیت های مشترک تاریخی با هدف توسعه گردشگری نیز تاکید شد و با توجه به اینکه رشت و آستراخان، بزرگترین شهرهای حاشیه دریای خزر و به عنوان شهرهای معین برای گسترش روابط ایران و روسیه انتخاب شده اند می توانند نقش مهمی ایفا کنند. 

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به استقرار کنسولگری های ۲ کشور نیز در این ۲ شهر اشاره کرد و گفت: اجرای برنامه های جامع عملیاتی به منظور گسترش دیپلماسی شهری، اقتصادی، فرهنگی، علمی و گردشگری نیز در این دیدار مورد تاکید قرار گرفت.

به گفته کارگرنیا، مقرر شد برنامه های عملیاتی برای تقویت مراودات شهری رشت و آستراخان هر چه سریعتر تدوین و با تشکیل کمیته مشترک، به صورت ویدئوکنفرانس موارد مرتبط را بررسی کرده تا راهکارهای لازم برای تعامل بیشتر و استفاده از ظرفیت های ۲ شهر اشتراک گذاشته شود. 

وی با بیان اینکه در تلاشیم تا برنامه ریزی های لازم جهت اعزام نخستین تور گردشگری متشکل از شهروندان ۲ شهر در کمتر از ۱۸ ماه آینده اجرایی شود، افزود: این تور گردشگری از طریق دریا و همچنین به صورت پرواز مستقیم در دستور کار کمیته مشترک قرار می گیرد. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان