در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

برگزاری پنجمین همایش ملی سالمندی در گیلان

۱۴۰۲/۰۹/۲۳ ۱۲:۲۸ کد خبر: 189988
پنجمین همایش ملی سالمندی با موضوعات آموزش اقدامات پیشگیرانه از آسیب، اختلالات ارتوپدیک، نورولوژیک، قلبی عروقی، سیستم تنفسی، کف و لگن، روماتولوژی و پوکی استخوان در سالمندان در رشت آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سالمندی در جهان به مقطع بالای ۶۰ سال اشاره دارد و بنابراین بخش پایانی چرخهٔ حیات انسان است.

 افراد سالمند توانایی تجدید قوای محدودی دارند و بیش از دیگر بزرگسالان در معرض بیماری، سندرومها و کسالت هستند از این رو اقدامات آموزشی و بهداشتی در کنار مداخلات درمانی و توانبخشی بسیار حائز اهمیت است.

در حال حاضر ۱۰ میلیون نفر از جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می دهند و به اذعان کارشناسان جمعیت، سرعت دو و سه برابر شدن جمعیت سالمندی در کشور نگران کننده است.

 پیش بینی می شود در سال ۱۴۳۰، ایران  حداقل سه برابر جمعیت فعلی سالمند داشته باشد و این آمار نگران کننده می طلبد آمادگی ها در نگهداری، حمایت، درمان و خدمات توانبخشی به این جمعیت قابل توجه، بیشتر شود.

صبح امروز همایش ملی سالمندی با حضور محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، اعضای هیئت علمی و اساتید، متولیان این حوزه و دیگر مدعوین در سالن آمفی تئاتر مرکز آموزشی درمانی پورسینا رشت به مدت دو روز آغاز به کار کرد.

آموزش اقدامات پیشگیرانه از آسیب، اختلالات ارتوپدیک، نورولوژیک، قلبی عروقی، سیستم تنفسی، کف و لگن، روماتولوژی و پوکی استخوان در سالمندان با محوریت تکنولوژی های نوین در بازتوانی و فیزیوتراپی سالمندان از جمله محورهای قابل گفت وگو و تبادل نظر اساتید در پنل های تخصص از این همایش خواهد بود.

گفتنی است، بیشترین سهم سالمندی در کشور مربوط به استان گیلان و کمترین سهم سالمندی مربوط به استان سیستان و بلوچستان است و توجه به بهداشت سالمندان و حمایت از آن ها در کنار توجه به موضوع جوانی جمیعت وفرزندآوری راهبردی اساسی کشور در پنجره فرصت است.

پایان پیام/۸۴۰۰۸


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان