امام جمعه رشت گفت: دستگاه های نظارتی باید نظارت بر مدیران و کارکنان را تشدید کنند تا با افزایش نظارت فساد، کاهش پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت الله رسول فلاحتی امام جمعه رشت امروز در آئین خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته رشت در مصلی این شهر با اشاره به مباحث مطرح شده درباره برخی فسادها در گیلان اظهار کرد: هرکس از فساد و مقابله با مفسد سخن بگوید او عزیز ملت است اما باید ریشه این فسادها خشکانده شود، بنابراین دستگاه های نظارتی باید نظارت بر مدیران و کارکنان را تشدید کنند تا با افزایش نظارت فساد، کاهش پیدا کند.

وی با تأکید بر اینکه در مدیریت ها باید کسانی سکاندار باشند که دست پاک باشند، افزود: برخی ها اینقدر سیاست زده شدند که سیاست های مدیران را با سیاست خود جابه جا می کنند لذا اعلام می کنم که هیچ فرزندِ فلان مدیر یا آقازاده ای نباید از چشمان دستگاه قضا دور بماند و هیچ فرقی بین افرادشناس و بی شناس نباشد.

امام جمعه رشت با تأکید بر اینکه افرادی که در تراز نظام نبوده و مسؤولیت دارند باید مورد برخورد قرار بگیرند، گفت: این به معنی این نیست که همه مدیران دارای مشکل است اما در نظام اسلامی، فساد یک نفر هم زیاد است.

فلاحتی با اشاره به اینکه مسئله حق وتو برای جوامع غیرمترقی است و سازمان ملل هیچ خیری به جوامع بشر نرسانده است، تصریح کرد: سازمان ملل تنها یکبار بعد از جنگ تحمیلی اعلام کرد که آغازگر جنگ هشت ساله رژیم بعثی عراق بوده و دیگری ماجرای ماده ۹۹ منشور سازمان ملل متحد بود که در شرایط بحرانی می تواند تصمیم به تشکیل جلسه شورای امنیت بدهد، بعد از تشکیل، همه اعضا نظر به توقف جنگ در غزه دادند که آمریکا آن را وتو کرد که باید گفت حق وتو همان مسیر استعماری و استکباری شیطان بزرگ است.

وی با بیان اینکه وتوی آمریکا نشان داد آمریکا بیش از پیش منفورتر شده است، افزود: حکومت آمریکا قابل اعتماد نیست، ما به ملت آمریکا احترام میگذاریم اما ملت ایران از آن حکومت جنایتکار بیزار است.

امام جمعه رشت با اشاره به گرامیداشت ایام شهادت حضرت زهرا (س) بیان کرد: حب و محبت به حضرت زهرا (س) در هنگام مرگ، هنگام ورود به قبر، هنگام بررسی اعمال، روز حشر، هنگام عبور از پل صراط و در زمان محاسبه اعمال به داد انسان می رسد.

فلاحتی با بیان اینکه روز وحدت حوزه و دانشگاه به مناسبت شهادت آیت الله مفتح نشان از وحدت مثبت ۲ عرصه علمی یعنی دانشگاه و حوزه است، گفت: وحدت حوزه و دانشگاه باعث شد دشمن طمع خود را از دانشگاه بردارد و دیگر دلخوش به نفوذ در دانشگاه نباشند از این رو، اگر امروز رتبه علمی ایران به ۱۶ جهان رسیده در سایه این وحدت صورت گرفته است.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان